Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Svět zešílel: Vložky Always zrušily symbol ženského pohlaví, menstruují prý i neženy

změna
Společnost Procter & Gamble odstraní z obalů vložek symbol Venuše, který značí ženské pohlaví. Někteří aktivisté si stěžovali na to, že ne všichni, kteří menstruují, jsou ženy. Značka Always chce vyhovět potřebám všech zákazníků.

Někteří aktivisté si stěžovali na obal vložek značky Always. Na vnitřních obalech se používal symbol Venuše (♀), který označuje ženské pohlaví. Jenže aktivistům se to nelíbilo. Podle nich totiž nemenstruují jenom ženy, ale i nonbinární a trans osoby potřebují produkty Always využívat.

A značka Always svým zákazníkům vyhověla. „Značka Always přes pětatřicet let cílila na dívky a ženy a v tom samozřejmě bude pokračovat. Zároveň jsme ale na cestě k inkluzi, abychom pochopili potřeby všech našich zákazníků,“ napsal drogistický gigant Procter & Gamble v úterním prohlášení, které citoval portál CNN. „Snažíme se zohledňovat potřeby našich zákazníků, ať už jde o reklamu, balení, nebo design našich produktů. Chceme se ujistit, že naplňujeme potřeby každého, kdo si naše výrobky kupuje,“ uvedla dále firma.

Jedná se o změny, které vedou ke genderové neutrálnosti. Stejně tak tomu jde naproti i značka Mattel s neutrální panenkou Barbie nebo i MasterCard.

Mohlo by vás zajímat

Další články