Do poslední chvíle nebylo jasné, jak vše dopadne. A opět platí, že zabojovat těsně před cílem se vyplácí. Ještě na Havlově skoku bojoval Jan Kratochvíl se svým koněm o čtvrtou pozici. Absolutně to na předposlední překážce 6900 metrů dlouhého dostihu nevypadalo, že by předstihl francouzského koně.

Francouzský hřebec, v jehož sedle seděl Felix de Gilese, se držel na přední příčce téměř celou dobu. I přes tak dobrý start však nakonec na hnědáka jménem No Time To Lose nestačil.

Jan Kratochvíl se snažil ze svého koně vymáčknout maximum. Do cílové roviny naběhl jako druhý, ale zvládl se vyšplhat těsně před cílem na první příčku.

"Mám obrovskou radost. Takhle těžké podmínky dlouho nebyly. Když jsme skočili Havlák, tak jsem si říkal, že budu bojovat o čtvrté nebo páté místo. Byl to neuvěřitelný závod. Je to splnění mého snu a musím strašně poděkovat panu Váňovi,“ radoval se žokej Kratochvíl.

Na dalších pozicích doběhli Delight My Fire a Zarif a Ange Guardian. Informoval o tom server Idnes.cz. Čtyřiašedesátiletý Josef Váňa tak získal desátý trenérský triumf v řadě.

V letošní Velké pardubické měl Váňa jako trenér čtyři koně.