Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Horoskop týdenní horoskop

Nejnovější kauzy

Na Velikonoční pondělí zasáhnou Zemi trosky vesmírné stanice

Nebojte, nic nám nehrozí.
Sváteční Velikonoční pondělí nebude taková pohoda, jak jste si mysleli. Jen hodinu a půl po půlnoci dopadnou na Zemi trosky čínské vesmírné stanice Tchien-kung 1. Celková váha 8,5 tuny se nezvládne rozpustit v atmosféře, proto může menší část dopadnout na Zemi. Českou republiku ale s jistotou mine.

Evropská vesmírná agentura (ESA) potvrdila, že na Zemi dopadnou trosky čínské vesmírné stanice Tchien-kung 1. Stane se tak jen hodinu a půl po dnešní půlnoci. Celková hmotnost je 8,5 tuny a ta se nezvládne rozpustit v atmosféře. Zbytky tedy zákonitě skončí na Zemi, píše Daily Mail.

Dopadne však v pásu mezi 43. stupněm severní a 43. stupněm jižní šířky, kam Česká republika nespadá. Lidé se nemají absolutně čeho obávat. Průlet atmosférou celé těleso nevydrží, takže se zhruba jen 3,5 tuny rozpráší do malých částeček, které se rozptýlí. Nikdo by to tedy neměl zaznamenat.

Mohlo by vás zajímat

Další články