Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Na Velikonoce si jen tak nenakoupíte. Jak mají obchody otevřeno ve vašem kraji?

Na Velikonoční pondělí si jen tak nenakoupíte.
Zdroj: profimedia.cz
Velikonoce jsou za dveřmi a v obchodních centrech je narváno a lidé dohánějí poslední resty. Vajíčka, beránek, nádivka a pomlázka nemůžou chybět na vašem stole. Ujistěte se ale, abyste měli vše nakoupené. Ve svátky si totiž jen tak nenakoupíte.

Za chvíli jsou tady Velikonoce a nákupy na křesťanské svátky jsou v plném proudu. Na velikonočním stole by nám neměla chybět vejce, beránek nebo pomlázka. Samozřejmě také hodně dobrého jídla a pití.

Tentokrát máme jeden svátek navíc, Velký pátek, a tak si užijeme prodloužené volno. Zatímco na Velký pátek si nakoupíte bez problémů, na Velikonoční pondělí už to bude trochu složitější. Tento den je totiž dalším svátkem, na který se vztahuje zákon o otevírací době v obchodech.

Na Velikonoční pondělí tak budou mít zavřené všechny prodejny s potravinami. Předešlé dny se můžete potkat s některým omezením v otevírací době. Například Tesco, které má otevřené nonstop, zavře v neděli už ve 22 hodin.

Velká obchodní centra vždy před svátkem přemýšlejí, jestli vůbec otevřou. Jsou v nich totiž prodejny a obchody, pro které zákaz neplatí. V klidu můžou být lidé v Praze, protože většina obchodních center se otevře. V ostatních krajích bude spíše zavřeno.

Na Velikonoční pondělí se v Praze otevřou téměř všechna obchodní centra s výjimkou OC Šestka, Novodvorská plaza nebo Arkády Pankrác. Ve Středočeském kraji budou všechna centra zavřená, v Plzeňském kraji otevře Olympie Plzeň a Plaza Plzeň od 9 do 21 hodin. V Jihočeském kraji se otevřou jen Čtyři Dvory České Budějovice od 7 do 20 hodin.

V Jihomoravském kraji se otevře pouze obchodní centrum Velký Špalíček, kde bude otevřené pouze kino a restaurace. Ve Zlínském kraji si můžete nakoupit v Centro Zlín, kde bude otevřeno jen pár kaváren a Zlaté jablko Zlín. V Moravskoslezském kraji bude otevřené pouze Forum Nová Karolina, v Olomouckém kraji otevře Olomouc CITY a Galerie Šantovka. V Pardubickém kraji můžete vyrazit do Paláce Pardubice a v Královéhradeckém kraji budou všechna obchodní centra zavřená.

Otevře také OC Nisa v Libereckém kraji, Galerie Teplice v Ústeckém kraji a v Karlovarském kraji budou všechna obchodní centra zavřená.

Související články

Další články