Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Na Vánoce doma? Pašeračce Tereze H. svitla před svátky velká naděje

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 6 fotografií
heroin
Heroinovou Terezu Hlůškovou (23) čekají už druhé Vánoce v pákistánském vězení. Mladá Češka je ale stále přesvědčena, že by se do té doby mohla stihnout dostat domů. Byl by to pro ní největší dárek v jejím životě.

Tereza H. byla zadržena v lednu 2018 na pákistánském letišti s devíti kilogramy heroinu. Od té doby svůj život převážně za mřížemi věznic. V březnu 2019 byla odsouzena za pašování tvrdých drog k 8 rokům a 8 měsícům ve vězení. Proti rozsudku se odvolala, stejně tak učinil i státní zástupce, který pro ni požaduje doživotí. Odvolací soud zatím neproběhl.

S blížícími se Vánoci ale vysvitla naděje, že se nad Terezou pákistánské úřady smilují. A co je důvodem? Zkušenost z minulosti… V roce 2016 ministr spravedlnosti Kamran Michael propustil po návštěvě vězení Kot Lakhpat, v němž si nyní Tereza odpykává svůj trest, na Vánoce z basy 32 uvězněných osob, uvedl Blesk. Češka se proto modlí, aby obdobná situace nastala i letos.

Pokud se tak stane, Tereza H. by mohla mluvit o velkém vánočním zázraku.

Mohlo by vás zajímat

Další články