Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Na Václaváku hořel muž (54), zapálil se sám! Pouhý den před výročím smrti Palacha

Zdroj: Twitter - Anna Kottová
Nehoda
Na pražském Václavském náměstí v odpoledních hodinách zasahovali záchranáři. Uhasili a ošetřili popáleného člověka, který se údajně zapálil sám. Mělo by jít o muže. Stalo se tak pouhý den před padesátým výročím smrti "živé pochodně" Jana Palacha (†20).

Záchranáři v pátek zasahovali na Václavském náměstí v Praze. Hořel tam člověk, pravděpodobně muž, podle prvních informací ročník 1964, který se měl zapálit sám. Na místě jsou i policisté.

Muže se podařilo kolemjdoucím uhasit a záchranáři ho ošetřili. Zatím není jasné, jak dlouho byl v plamenech, potvrzeno není ani to, jakým způsobem vzplál. Údajně se polil hořlavinou a zapálil.

„Těsně před tím tady měl udělaný stojan se dvěma cedulkami. Jeden byl v arabském písmu, což už mi prvotně dělalo nepříjemně, a něco si furt brebentil. Ale měl tam pověšené dva křesťanské křížky. Pak se polil a zapálil, z restaurace ho viděli a běželi ho hasit hasicím přístrojem a nějaká paní se ho pokoušela uhasit taškou,” popsal Novinkám situaci jeden z kolemjdoucích. Právě kolemjdoucí muže uhasili.

"Posádky ZZS HMP poskytly na Václavském náměstí neodkladnou péči popálenému muži. Záchranáři pacienta s popáleninami na cca 30 % těla uvedli do umělého spánku a se zajištěnými dýchacími cestami transportovali do vinohradské nemocnice," uvedli záchranáři na Twitteru.

K nešťastné události došlo den před padesátým výročím smrti Jana Palacha, který se rovněž na Václavském náměstí v lednu 1969 zapálil na protest proti sovětské okupaci.

VŠE, CO ZATÍM VÍME:

Dopis na rozloučenou: Chci odejít jako Jan Palach! Pak se muž (54) zapálil na Václaváku

"VIDEO s hořícím mužem (54) z Václaváku: Polil se benzínem, takhle ho zachraňovali!"https://www.extra.cz/video-s-horicim-muzem-54-z-vaclavaku-polil-se-benzinem-takhle-ho-zachranovali

MINUTU PO MINUTĚ: Muž (54) se zapálil na Václaváku! Bylo to kvůli UPRCHLÍKŮM?

Související články

Další články