Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Na ulici byste ho nepoznali: Otík z Vesničko má středisková je dnes sexy elegán!

Jánose byste dnes nepoznali.
Zdroj: Wikipedie
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Proměna
Režisér Jiří Menzel (81) s jeho komedií Vesničko má středisková ohromil před 30-ti lety davy lidí a s úsměvem na ni dodnes vzpomínají mladší, ale i starší generace. Nejvýraznější postavu bezpochyby ztvárnil maďarský herec János Bán (63) alias Otík. Dnes je však velmi nízká pravděpodobnost, že byste ho na ulici poznali. Je z něj úplně jiný muž.

Uplynulo neuvěřitelných 34 let od legendární komedie, na kterou se dnes všichni rádi podíváme. Hodně lidí zajímalo, jak se k nám Otík, tedy János Bán, dostal. “Před tím, než se Vesničko má středisková natáčela, jsem byl v Praze s představením, ve kterém jsem hrál vesnického prosťáčka. Pan Menzel (81) ho viděl a na základě toho mě oslovil, ” přiznal herec.

Do role naivního závozníka Otíka se János velmi rychle vžil a pravděpodobně i kvůli tomu ho tato úloha vyzdvihla velmi vysoko v herecké kariéře. Získal mnoho pracovních nabídek a dokonce si zahrál i po boku slavného Arnolda Schwarzeneggera ve filmu Rudé horko.

Dnes János bydlí v Budapešti se svou rodinou. Sám často říká, že divadlo je jeho druhá manželka a film jeho milenka.

Na zkušenosti se slovenskými a českými herci vzpomíná s úsměvem a pokorou. “Za nejkrásnější věc považuji to, že mě čeští a slovenští herci přijali mezi sebe nejen jako kolegu, ale i jako kamaráda. Toho si s odstupem času nesmírně vážím," řekl János.

Pokud byste ho dnes náhodou potkali na ulici, viděli byste upraveného, elegantního, talentovaného a hlavně usměvavého pána. Takovým János Bán stále je a my můžeme být jen pyšní na to, že i díky němu se slavná komedie Vesničko má středisková stala natolik úspěšnou.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy