Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Na Uherskobrodsku vyskákali z kamionu migranti: Lhali o svém věku a zažádali o azyl

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
útěk
V Bojkovicích na Uherskobrodsku vyskákali z kamionu 4 muži cizí národnosti. Na jejich přítomnost v průmyslovém areálu policisty upozornil strážný. Migranti shodně tvrdili, že jim je 16 let a zažádali o azyl.

Policie byla telefonicky upozorněna na čtyři muže, kteří vyskákali z kamionu a utekli do průmyslového areálu v Bojkovicích. Všechny cizince se policistům podařilo zadržet a zkontrolovat, žádný z nich však u sebe neměl doklady. Proto byli muži převezeni na tamní obvodní oddělení, kde byli předáni odboru cizinecké policie.

Žádný z migrantů neuměl česky, pouze jeden z nich částečně komunikoval anglicky. Právě ten policistům sdělil, že muži pochází z Afghánistánu a Pákistánu. Proto byl na místo zavolán i překladatel, jehož prostřednictvím cizinci policistům sdělili, že jim je 16 let. Tato informace se však ukázalo jako nepravdivá poté, co byl mužům proveden rentgen kostí, kterým bylo zjištěno, že jim je víc než 19 let.

Cizinci zažádali o azyl a byli převezeni do přijímacího střediska v Zastávce u Brna spadajícího pod Správu uprchlických zařízení ministerstva vnitra.

Související články

Další články