Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Na třetí epizodu Devadesátek se valí superlativy: Dosud nejlepší díl, shodují se diváci

Seriál Devadesátky (2022) je minisérie České televize.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další 2 fotografie
Reakce

Vydařený seriál Devadesátky, který se stal během pár týdnů velkým hitem, má za sebou premiéru třetího dílu. Tentokrát detektiv Tůma a spol. řešili přestřelku v nočním klubu Kleopatra a především přišli na stopu orlickému gangu. Podle prvních reakcí nejnovější díl, podobně jako ty předchozí, nezklamal. Diváci opět neskrývají nadšení, byť někteří stále nezvládnou překousnout herecké výkony Ondřeje Sokola.

Nejnovější díl seriálu Devadesátky se zaměřil na přestřelku v pražském nočním klubu Kleopatra. Na pozadí se ale hlavní hrdinové stále věnovali vyšetřování smrti Jiřího Jívy. Ta je přes Ludvíka Černého postupně vede k orlickému gangu, kterému se plně bude věnovat čtvrtý díl.

Diváci jsou, podobně jako z předchozích epizod, v drtivé většině nadšení. V komentářích a recenzích se často objevují fráze, že jde o nejlepší seriál České televize. "Dlouho jsem tak nehltal nějakej seriál, možná mě fascinuje ta divoká doba. Za mě prostě naprostá pecka!" napsal na Facebooku Petr.

Přesto, že se vydařily i předchozí epizody, našla se řada lidí, která tu třetí považuje za dosud nejlepší. "Pro mě zatím nejlepší díl, který navíc přislibuje ještě lepší podívanou v příštím pokračování. 'Tak já si jdu koupit šnorchl...'," napsala na ČSFD uživatelka s přezdívkou Lukrecie. Superlativy se zkrátka na epizody jen valily. "Dnešní díl byl jednou z nejlepších českých epizod v televizi vůbec, bravo," pochvaloval si Marty na Facebooku.

Diváci si přesto občas stěžovali, že se nevyznají v množství jmen. Šťastnejší jsou ti, co příběh orlického gangu znají a díky tomu si epizodu o to víc užili. "Seriál super. Dnešní díl zatím nejlepší... Jsem rád, že jsem viděl Sametové vrahy," uvedl Tomáš.

Našlo se ale pár nelichotivých recenzí. "Tak poprvé se musíme obejít bez Jonáka... Jeho auru má asi nahradit Bořek Slezáček, jenže to je jen obyčejný rusák bez všeobecného pozadí. Ale pořád platí, že Ondřej Sokol jako nadporučík Tůma, tvářící se, jakoby jedl citróny, naprosto neumí hrát a kazí dojem seriálu," postěžoval si na ČSFD uživatel s přezdívkou hrumrst, který ale patří k menšině.

Více o seriálu Devadesátky ➔

Související články

Další články

Nejnovější kauzy