Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Na to byste určitě nepřišli: 7 nejpádnějších důvodů, proč mít radost z toho, že jsme naživu

Většina z nás se domnívá, že není stvořena pro zázraky, ale…
Zdroj: profimedia.cz

Svět je i přes všechny své nedostatky nádherné místo a nikdy bychom neměli zapomínat na to, jak velké máme štěstí, že můžeme být jeho součástí. Existují stovky důvodů, proč se radovat ze života – my jsme se pro vás pokusili vybrat 7 těch nejpádnějších:

  1. nejlepší doba – buďme vděční za to, že žijeme právě ve 21. století a ne třeba ve starověku nebo středověku. Vyrazit tam pomocí stroje času na krátký „výlet“ by se jistě líbilo většině z nás, ale to je asi tak všechno.
  2. obdivuhodná příroda – nezavírejme se doma či v kanceláři a alespoň jednou za čas se vydejme do přírody. Je těžké nemít rád život, když každý strom, rostlina či živočich jsou tak krásní…
  3. nevyrovnané emoce – existuje spousta negativních emocí, se kterými se musíme vyrovnat. Pamatujme si ale, že situace, které nás zarmucují, nás současně přivádějí k větší moci, moudrosti a síle.
  4. budoucí potenciál – jeden velmi chytrý člověk napsal, že většina z nás se domnívá, že není stvořena pro zázraky. Proto se raději držíme při zemi – máme strach, že pokud bychom se pokusili vykročit vstříc svým vyšším možnostem, zranili bychom se. Pak ale nikdy neprožijeme tak velkolepý život, jak bychom mohli.
  5. možnost změnit svět – z předchozího odstavce plyne, že možnost změnit svět má každý z nás. Stačí jen chtít a jít za svými sny.
  6. všechna dobrodružství – svět je plný dobrodružství, která na nás čekají. Můžeme cestovat, skákat s padákem, sjíždět divoké řeky či zlézat hory… fantazii se zkrátka meze nekladou!
  7. možnost vzestupu – jakožto lidé máme svobodnou vůli. Nic nám nebrání věnovat svou energii ochraně přírody nebo třeba humanitární činnosti, pokud se jednou tak rozhodneme. Využijme toho… a stoupejme přes překážky až ke hvězdám.

A z jakých důvodů se ze svého života radujete vy?

Související články

Další články