Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Na televizních obrazovkách se objevil Šarlatán: Běhal mi mráz po zádech, píší lidé

Ivan Trojan a Juraj Loj ve filmu Šarlatán.
Zdroj: Se souhlasem Marlene Film Production
+ Další 3 fotografie
Reakce diváků

Zcela poprvé se na televizních obrazovkách objevil film Šarlatán z roku 2020, odvysílala ho Česká televize. V životopisném dramatu o osudech léčitele Jana Mikoláška se v hlavních rolích objevili Ivan Trojan (57) a jeho syn Josef (20). Jak se divákům snímek líbil?

Snímek Šarlatán byl velmi očekávaný a do kina na něj dorazilo velké množství lidí. Příběh pojednává o léčiteli Janu Mikoláškovi, který měl pomoci stovkám tisíc pacientů. Neměl sice lékařské vzdělání, ale velmi se vyznal v bylinkách, kterými také dokázal léčit mnohé nemoci. Podle dostupných informací se u něj měli léčit třeba první československý prezident Masaryk nebo malíř Max Švabinský. V padesátých letech byl komunistickým režimem označen za šarlatána a odsouzen. Zemřel v roce 1973.

Snímek, který nyní odvysílala Česká televize, je inspirován příběhem tohoto muže. Hlavního hrdinu si zahráli Ivan Trojan a také jeho syn Josef Trojan, který ztvárnil postavu Mikoláška v mladém věku. Kromě toho se ve filmu objevili také herci Martin Myšička, Miroslav Hanuš nebo Jaroslava Pokorná.

Jaký mají na film názor diváci?

„Šarlatán je velmi dobře natočený film s úžasným hereckým výkonem Ivana Trojana v hlavní roli léčitele,“ napsal jeden z uživatelů na sociálních sítích. „Pan herec se zkrátka nezapře! Navíc pěkně natočeno a odvyprávěno,“ pochválil Trojana i celý snímek další. „Oba Trojanové jsou výborní, mladého jsem viděla poprvé a doufám, že ne naposledy. Fyzicky mezi otcem a synem těžko hledám podobu, ale v hlase je shoda téměř dokonalá,“ myslí si další uživatelka a vyzdvihla také Trojana mladšího, pro něhož byl tento snímek prvotinou, co se týče větší role.

Běhal mi při tom mráz po zádech. Nádherně zahráno. Ráda si pustím znovu, byla to strašná doba,“ myslí si další. Některým však vadil pomalejší děj a také slabší scénář.Způsob vyprávění mě nepřesvědčil a ani moc nebavil. Sterilní, předvídatelné,“ nebral si servítky jeden z komentujících.

Související články

Další články