Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Na technoparty u Benešova se baví tisíce účastníků: Situaci monitorují policisté i hygienici

Na technoparty u Benešova se baví tisíce účastníků: Situaci monitorují policisté i hygienici
Zdroj: profimedia.cz
Technoparty
V Hlaváčkově Lhotě na Benešovsku se koná technoparty, kde se dosud sešlo zhruba 2000 účastníků. Na událost dohlíží policie. Vzhledem k tomu, že se akce koná na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka, nedá se považovat za nelegální. Situaci řeší také hygiena.

Od pátečního večera se sjíždějí milovníci techna do katastru obce Hlaváčkova Lhota. Organizátor akci pořádá na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka. Událost bedlivě sledují středočeští policisté. Monitorují okolí, usměrňují provoz na příjezdových cestách a korigují nájezd účastníků.

"Po dobu konání akce budou policisté standardně dohlížet nad veřejným pořádkem a případná protiprávní jednání budou řešena ze strany dopravní, pořádkové i cizinecké policie," uvedla tisková mluvčí policie Lucie Nováková.

Na akci se sjelo už zhruba 2000 lidí a několik stovek vozidel. "Místo monitoruje také vrtulník Letecké služby Policie České republiky," informovala mluvčí. Dosud nemusela policie řešit vážnější narušení veřejného pořádku. Zatím policie obdržela pět podnětů občanů, kteří podali stížnost na rušení nočního klidu.

"Policisté provádějí a budou provádět kontroly osob a vozidel najíždějících do prostoru. Důsledné kontroly budou policisté provádět i u odjíždějících účastníků jak na přítomnost alkoholu v dechu, tak na návykové látky," upozorňuje mluvčí Nováková.

O technoparty jsou informováni také hygienici, kteří situaci sledují. Protože jsou zakázané akce nad 1000 lidí v jednom sektoru, snaží se hygienici ve spolupráci s policií zajistit, aby účastníci veškerá nařízení dodržovali.

Související články

Další články