Feministky Robyn Graves a Michelle Lytle už měly dost toho, jak se v Americe ženské bradavky považují například na pláži za naprosté tabu, a rozhodly se bojovat proti těmto prudérnostem zajímavým projektem.

„Proč by dívky nemohly být nahoře bez? Jaký je rozdíl mezi tím, že muži mohou svoje bradavky ukazovat a ženy ne? Proč by se za ně měly stydět,“ rozčilují se zakladatelky projektu na svých webových stránkách.

Robyn a Michelle se rozhodly vytvořit vršek od plavek, který je v barvě pleti a na každém košíčku je motiv bradavky, takže pokud se k nositelce nepřiblížíte na půl metru, máte pocit, že je nahoře bez. Výtěžek z prodeje jde navíc na výzkum rakoviny prsu.

Obě bojovnice samozřejmě vytvořily svému projektu i facebookové stránky a na úvodní fotografii daly v oblasti falešných bradavek hlavu zakladatele nejslavnější sociální sítě Marka Zuckerberga. Facebook totiž také fotografie s odhalenými ženskými bradavkami přísně cenzuruje.

Jednou ze slavných bojovnic proti cenzuře bradavek na sociálních sítích je i dcera Bruce Willise Scout (22), která se nedávno tak naštvala, že jí Instagram zrušil kvůli těmto fotkám účet, že si dokonce vyšla nahá od pasu nahoru na procházku po New Yorku.