Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Na svět přišla spolu a tak ho i opustila: Dvojčata podlehla koronaviru pár dní po sobě

Na svět přišla spolu a tak ho i opustila: Dvojčata podlehla koronaviru pár dní po sobě
Zdroj: archiv Emma Davis
Smutný příběh
Svět zasáhl smutný příběh dvojčat z Velké Británie. Katy a Emma pracovaly jako zdravotní sestřičky a celý svůj život obětovaly pomoci druhým. Bohužel je dostihl zákeřný koronavirus, kterému obě později podlehly.

Příběh sedmatřicetiletých dvojčat Katy a Emmy z Velké Británie dojímá celý svět. Katy pracovala jako dětská zdravotní sestřička a Emma byla též zaměstnaná jako ošetřovatelka ve stejné nemocnici jako její dvojče. Sestrám vyšel pozitivní test na koronavirus. Bohužel obě nákaze podlehly. Emma zemřela v úterý ve všeobecné nemocnici v Southamptonu. Její sestru dostihl virus tři dny poté ve stejné nemocnici.

"Vždy říkaly, že přišly na svět společně a že by ho taky chtěly společně opustit," řekla jejich sestra Zoe. Dvojčata k sobě měla velmi blízko a dokonce spolu žila.

Sestry zasvětily celý život pomoci druhým. "Neexistují slova, která by vystihla, jak byly výjimečné. Chtěly jen pomáhat ostatním. Všechno obětovaly pacientům, o které se staraly," dodala Zoe pro stanici BBC.

I ředitelku nemocnice, kde sestry pracovaly, jejich osud velmi zasáhl. "Kolegové a kolegyně popisovali Katy jako svůj vzor. Ošetřovatelství pro ni bylo více než jen práce," zmínila ředitelka nemocnice v Southamptonu Paula Head.

Zaměstnanci se předevčírem sešli před hlavním vchodem nemocnice, aby uctili památku Katy. Akci nazvali "Potlesk pro Katy". Pár hodin nato nákaze podlehla i Emma.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy