Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Na svém mindráku si postavil kariéru. Skvrnitý model dobývá svět!

Zdroj: profimedia.cz
Model Nile Goodlad (20) z Anglie trpí velmi vzácnou nemocí. Kvůli kožní poruše vitiligo má po celém těle světlé fleky. Dříve se za ně styděl a maskoval si je, jak jen to šlo, teď je na ně pyšný, a dokonce se stal modelem.

Když bylo Nilovi devět let, začaly se mu dělat neobvyklé skvrny v podpaží, na nohou a hrudníku Čím byl starší, tím se jeho stav zhoršoval. Pak se mu začaly dělat skvrny i na obličeji. Každý den si je zakrýval make-upem.

"Lidé se mě ptali, jestli mám stejnou nemoc, jako měl Michael Jackson. Všichni na mě pořád zírali, protože byli zvědaví. A já jim pořád vysvětloval, co mi vlastně je," řekl model.

Jenže ho jednou oslovila modelingová agentura, která mu nabídla angažmá. Muž se jim líbil a jeho skvrny jim přišly zajímavé. Díky této práci se kompletně změnil celý jeho život. Nabyl ztracené sebevědomí a konečně má zase důvod žít

Přestal se za svoje fleky stydět a bere je teď jako přednost. "Konečně jsem se naučil milovat svoji skvrnitou kůži a jsem schopný svoje tělo ukázat světu," svěřil se Nile, který je rád, že si ho někdo všiml a pomohl mu dívat se na sebe jinýma očima.

Související články

Další články