Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Na Slovensku zavraždili novináře, který psal o straně Smer. Zastřelena byla i jeho partnerka

Ján Kuciak byl zavražděn. Po smrti je také jeho partnerka.
Zdroj: Facebook.com
Na Slovensku ve Velké Mači byl zastřelen novinář webu Aktuality.sk Ján Kuciak. Bylo mu 27 let. Věnoval se zejména tématice daňových podvodů a úniků. Informovalo o tom ministerstvo vnitra. Zavražděna byla také jeho partnerka.

Na Slovensku ve Velké Mači byl zastřelen novinář webu Aktuality.sk Ján Kuciak. Bylo mu 27 let. Věnoval se zejména tématice daňových podvodů a úniků. Informovalo o tom ministerstvo vnitra. Zavražděna byla také jeho partnerka.

„Čin vyšetřujeme jako dvojnásobnou vraždu,“ uvedl ředitel Národní kriminální agentury Peter Hraško.

Kuciak mapoval zejména problémy kolem slovenské strany Smer. Poslední text napsal o Mariánu Kočnerovi. Na začátku února psal Kuciak o IT firmě Anext, která sídlí v budově oligarchy Jozefa Brhela, píše portál dennikn.sk.

Ján Kuciak šlapal na paty lidem, kteří jsou napojení na stranu Smer. Nejvíce se zajímal o osoby Mariána Kročnera a Ladislava Bašternáka. Podle některých slovenských novinářů se kauza může týkat také ministra vnitra Roberta Kaliňáka.

„V červnu 2016 přinesla slovenská média zprávu, že Robert Kaliňák a exministr financí a dopravy Ján Počiatek dostali finanční příspěvek od svého obchodního partnera a kontroverzního podnikatele s nemovitostmi Ladislava Bašternáka. Ten je podezřelý z toho, že jeho firma BL-202 za koupi bytů v komplexu Bonaparte (ve kterém bydlí i premiér Robert Fico) uvedla finanční správě přemrštěnou sumu 12 miliónů eur v hotovosti, aby nezákonně získala nárok na nadměrný odpočet DPH ve výši 2 miliónů eur. Prokurátor dohlížející na vyšetřování obchodních aktivit Kaliňáka a Bašternáka Vasiľ Špirko byl policií obviněn z údajných zneužití pravomocí a spis mu byl odebrán. Opozice se v reakci pokusila Kaliňáka i Fica několikrát odvolat, nicméně bez úspěchu,“ stojí u hesla Kaliňák na wikipedii.

Související články

Další články