Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Na Slovensku zastavili dva kamiony, ve kterých se skrývalo 78 migrantů!

Pohraniční policie v Žilině zadržela dva kamiony.
Zdroj: Policie SR
Slovenská policie v severní oblasti Slovenska zadržela dva kamiony, ve kterých bylo 78 nelegálních migrantů. Pašeráci je údajně měli naložit v Rumunsku a převézt je přes Maďarsko a Slovensko do Německa.

Hraniční a cizinecká policie v noci na úterý u Žiliny zastavila dva kamiony s tureckými registračními značkami. „Na základě operativně-pátrací činnosti byla v Kysuckém Novém Městě zpozorována dvě nákladní vozidla a za několik minut byla zastavena v Žilině,“ uvedla slovenská policie. O zadržení kamionu informoval server Novinky.cz

V prvním kamionu bylo na 44 migrantů z Iráku, Íránu a Sýrie. Ve druhém voze bylo 34 migrantů ze stejných zemí. „Ilegální migranti byli následně eskortováni na oddělení cizinecké policie v Žilině,“ informovala policie. Mezi migranty byly ženy s dětmi i muži.

Oba řidiči z Turecka se ke skutku přiznali a podle mluvčí policejního prezidia Denisy Baloghové vyšetřovatelé zahájili trestní řízení pro podezření ze zločinu převaděčství. Za jednoho migranta jim byla slíbena finanční odměna 500 eur (asi 12 800 korun).

Související články

Další články