Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Na Slovensku útočí medúzy: Lidem se při plavání dostávají do pusy

Na Slovensku útočí medúzy: Lidem se při plavání dostávají do pusy
Zdroj: Pixabay
Medúzy

Na Slovensku se rozšířily medúzy. Návštěvníkům nádrže Teplý Vrch se sladkovodní živočichové dostávají do úst, divže ne mezi zuby. Ti ale na to nehledí a plavou dál. Vajíčka těchto medúz se přenášejí vzduchem. Původně pocházejí z Číny.

Medúzy na Slovensku

Ve vodní nádrži Teplý Vrch na Slovensku to žije. Doslova. Nezvyklí obyvatelé místních vod potrápili už nejednoho rekreanta. Ve vodní nádrži se totiž rozmnožily medúzy, které se lidem během plavání dostávají do pusy.

"Nic mi neudělaly a plavala jsem dál," řekla slovenskému webu tvnoviny.sk žena, která měla během rekreace medúzy div ne mezi zuby. Vody si přesto užívala dál.

Původem jsou z Číny

Druh medúz, který se na Slovensku rozšířil, pochází původem z Číny, na Teplém Vrchu se vyskytuje prý už asi třetím rokem. Někteří návštěvníci areálu ale tvrdí, že něco podobného u slovenské nádrže ještě nezažili, přestože k ní jezdí pravidelně a třeba i od dětství.

Vajíčka těchto medúzek se přenášejí vzduchem a několik let dokáží přežívat ve stádiu polypů, ze kterých se medúzy stanou právě v létě, kdy je pro ně ideální počasí. Jedná se o sladkovodní typ, pro který je teplota nádrže vyšší než 25 stupňů ideální.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy