Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Na Slovensku padají hlavy! Mafiánská vražda novináře má přesah na českou novinářku

Ministr kultury Marek Maďarič oznámil rezignaci.
Zdroj: wikipedia.org, Facebook.com
+ Dalších 16 fotografií
Na Slovensku byl zavražděn sedmadvacetiletý novinář Ján Kuciak, který psal o napojení italské mafie na tamější politiky. Případ má přesah do České republiky díky novinářce Pavle Holcové. Na Slovensku padají první politické hlavy.

Na Slovensku to v těchto dnech vře. Web Aktuality.sk zveřejnil závažný text, který zavražděný Ján Kuciak už nestihl dokončit. V článku je detailně popsáno napojení italské mafie na vládní stranu Smer.

Kvůli vraždě slovenského novináře rezignoval slovenský ministr kultury Marek Maďarič (strana Smer). Premiér Robert Fico a ministr vnitra Robert Kaliňák rezignaci odmítli.

Zavražděný novinář popsal, že Ficova asistentka Mária Trošková pracovala pro firmu italského podnikatele Vadalu, který je napojen na italskou mafii.

Zavražděný novinář spolupracoval s italskými a českými kolegy. V Česku měl napojení na novinářku Pavlu Holcovou z Českého centra pro investigativní žurnalistiku.

„S ní jsme spolupracovali už dříve, třeba na kauze Panama Papers. Takže to byla prověřená spolupráce. To je také ten český přesah případu,“ uvedl pro idnes.cz šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy.

Někteří novináři, kteří pracují na prorůstání organizovaného zločinu do politické sféry, nyní budou žádat o policejní ochranu.

Související články

Další články