Jak se nešvarů na silnicích vyvarovat či jak se správně na nich chovat, kampaň přiblíží např. krátkými naučnými videi, ve kterých figurují mj. populární influencerky 3v1 (Štíbrová, Arichteva, Pártlová) a rappeři Johny Machette nebo Kapitán Demo. Projekt je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů (ČKP).

„V minulém roce v důsledku nehody způsobené osobním automobilem zemřelo skoro 320 lidí. Nedostatečné věnování se řízení vozidla bylo prokázáno skoro u 17 000 havárií. Každý den se stalo téměř 285 nehod. Za každým z těchto čísel je lidská tragédie, které se třeba mohlo předejít. Prevence je nejlepší forma, jak takovému neštěstí zabránit, a Hlavně bezpečně bojuje proti všem neduhům, které se na českých silnicích objevují – ať už jde třeba o neustálý problém s přítomností alkoholu za volantem, nebezpečný trend telefonování a smskování řidiče při jízdě nebo např. zbytečné agresivitě některých řidičů,“ popisuje cíle kampaně Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

Hlavní fáze projektu byla spuštěna se zveřejněním webových stránek www.hlavnebezpecne.cz v minulých dnech a potrvá až do ledna 2019. S medializací pomáhá například zábavná trojice 3v1, sestávající se z Nikol Štíbrové, Veroniky Arichtevy a Martiny Pártlové či rappeři Johny Machette a Kapitán Demo. Ambasadorem cyklistické části prospěšného projektu se pak stal paralympijský vítěz a hendikepovaný cyklista Jiří Ježek, který se zúčastní řady tematických besed a přednášek pro rodiny s dětmi či seniory.

Cílem Hlavně bezpečně je upozornit na pochybení všech účastníků silničního provozu. Projekt cílí nejen na největší skupinu řidičů osobních automobilů, ale i na profesionální řidiče, chodce, cyklisty, seniory, děti a rodiče. Kampaň má ambice prostřednictvím všech typů médií včetně televizních spotů, tiskové reklamy či online reklamy zasáhnout miliony obyvatelů České republiky, kteří se na tuzemských komunikacích denně pohybují a měly by ne vždy jednoduchá, ale o to důležitější pravidla dodržovat.