Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Na silnicích je vyhlášen kalamitní stav: Čekají vás uzavírky!

Těšili jste na jaro? Smolík! (Ilustrační fotografie)
Tak to vypadá, že v některých částech České republiky se bude místo místo líbání pod rozkvetlou třešní stavět sněhulák. Zvlášť na jihu Čech, kde je vyhlášen na silnicích kalamitní stav.

Pozor si musíte dávat na komunikacích mezi Prachaticemi a Vitějovicemi, které jsou kvůli kalamitě uzavřeny. Dále se uzavírka týká části silnic na Českokrumlovsku. Hlavně těch směrem od Českého Krumlova na Dolní Dvořiště a Lipno.

V uvedených úsecích napadlo větší množství sněhu a vozovky mohou ohrožovat polámané větve nebo celé stromy.

„Museli jsme zastavit provoz, protože je to neprůjezdné kvůli popadaným stromům a vyšší vrstvě sněhu, která leží na komunikacích,“ řekl ČTK Majcura.

Mimo silnic z Českého Krumlova do Černé v Pošumaví jsou uzavřeny také silnice mezi Prachaticemi a Vitějovicemi, Dolním Dvořištěm a Lipnem, Frymburkem a Větřní, Frymburkem a Černou v Pošumaví.

Kamioňáků se týká omezení na silnicích II/163 Frymburk – Dolní Dvořiště, II/162 Větřní – Světlík. „Největší problémy jsou na Českokrumlovsku a Prachaticku a okolo Českých Budějovic mám nahlášené popadané stromy v úseku Mokré – Třebín – Dubné a Střížov – Komařice. Zavřená byla silnice Vimperk – Strážný, ta se už otevřela,“ potvrdila ČTK dispečerka Správy a údržby silnic (SÚS) Jihočeského kraje Jiřina Marková.

Několik stovek domácností na jihu se také kvůli popadaným stromům ocitlo bez proudu. Opravení komplikuje počasí.

Jezděte opatrně a vyhýbejte se problémovým lokalitám!

Související články

Další články