Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Na Semilsku se měla objevit nebezpečná puma: Obyvatelé musí být na pozoru

Na Semilsku se měla objevit nebezpečná puma: Obyvatelé musí být na pozoru
Zdroj: unsplash.com
pozor!
Obyvatelé Stružince na Semilsku jsou na nohou. Někdo z místních totiž ohlásil, že spatřil pumu. Policie i obec varují lidi, aby si dávali před kočkovitou šelmou pozor, a to i přesto, že se prozatím nedokázala prokázat přítomnost pumy v místních lesích. Policie Libereckého kraje zaznamenala v posledních dnech hned dvě nezávazná oznámení na výskyt šelmy.

"Není potvrzeno, že se skutečně jedná o pumu, nicméně oznámení nebereme na lehkou váhu. Předali jsme to místní samosprávě a mysliveckému spolku. Opatření, která jsme přijali, jsou preventivní. Doporučujeme, aby se lidé v případě setkání s pumou vyvarovali dráždění. Je to plachá šelma," řekl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Podle policie Libereckého kraje se v posledních pár dnech ozvali hned dva lidé na telefonní linku s tím, že měli zpozorovat nebezpečnou šelmu. Údajná puma by se měla objevovat v lesích ve Stružinci u Lomnice nad Popelkou.

"Další opatření nejsou možná, pumy mají velký rádius, takže pokud se v šest hodin ráno někde pohybovala, tak odpoledne už to nemusí být aktuální," dodal mluvčí policie. Obec již varovala obyvatele před možnou hrozbou šelmy.

"Údajně se měla pohybovat v části Pohoří na dvou pozemcích. Varovali jsme obyvatele, aby byli obezřetní. Začala houbařská sezona a lidé chodí do lesů. Měli by dávat pozor a nepouštět tam psy na volno," řekl TN.cz starosta Stružince Jaromír Hrubý.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy