Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Na samotě u lesa: Takhle dnes vypadá legendární chalupa a co jste možná nevěděli

Na samotě u lesa: Takhle dnes vypadá legendární chalupa a co jste možná nevěděli
Zdroj: David Malik / CNC / Profimedia, reprofoto ČT
+ Dalších 21 fotografií
velká galerie
Film Na samotě u lesa je úspěšná komedie Jiřího Menzela (82) podle námětu a scénáře Zdeňka Svěráka (84) a Ladislava Smoljaka (†78). Nezapomenutelnou komedii zbožňují lidé již 44 let a obzvlášť pak legendární hlášku "chčije a chčije". Redakce eXtra.cz se vypravila do Radešic, kde chalupa dědy Komárka stojí dodnes. Jak moc se změnila? A které věci byste měli o filmu určitě vědět?

Samota dědy Komárka, o kterou měli v legendárním snímku Na samotě u lesa Lavičkovi z Prahy zájem, stále stojí, ale možná byste ji už nepoznali. Chalupa se nachází nedaleko obce Radešice na Příbramsku a je celá zrekonstruovaná.

Ze slavné filmové chalupy je v současnosti moderní dům s velkou zahradou a jeho majitelé jsou na pozornost nadšenců zvyklí. Rodinná komedie byla natočena v roce 1976, ale diváky všech generací baví dodnes.

Do galerie se můžete podívat na to, jak chalupa dědy Komárka nyní vypadá, a zároveň se podívejme na šest zajímavostí, o kterých jste možná neměli ani ponětí.

  • Účast Jana Třísky jako doktora Houdka byla, kvůli jeho antikomunismu, jen velmi těžce prosazena režisérem Jiřím Menzelem (82) a představitelem hlavní role Zdeňkem Svěrákem Jeho účast měla být podle režiséra dárek pro diváky.
  • Daniela Kolářová si u produkce vydobyla, že může mít u sebe během natáčení svého tehdy osmiměsíčního syna. S hlídáním jí pomáhala také tchyně a občas manžel.
  • Při repríze filmu v Československé televizi před rokem 1989 byly scény s Janem Třískou vystříhány.
  • V okamžiku, kdy Josef Kemr poslouchá rozhlasovou pohádku, vypráví Vlastimil Brodský stejný text, jako ve filmu Slavnosti sněženek Josef Abrhám
  • Zdeněk Svěrák dostal za scénář omylem dvakrát vyplacený honorář.
  • Postava pana Komárka byla inspirovaná člověkem, kterého Josef Kemr sice nikdy osobně nepoznal, avšak přesto ho podle zasvěcených zahrál s neuvěřitelnou přesností.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy