Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Na Rusy s duhou nechoďte: Drsný pokus ukázal, co ve 21. století zažívají homosexuálové v Rusku

Chytli se za ruce a vyrazili na procházku Moskvou. Experiment dvou mladíků ukázal, jak někteří Rusové ve 21. století nedokážou překousnout fakt, že kluci chodí s kluky a holky s holkami.

Není žádným tajemstvím, že Rusko je v otázkách homosexuality mírně řečeno konzervativní. Na seznamu nemocí ji měli uvedenou až do roku 1999 (!), přitom ještě do roku 1993 byli gayové a lesby považováni za kriminální živly. Dodnes však v Rusku neplatí žádné zákony, které by zakazovaly diskriminaci lidí na základě jejich orientace, a denně se tak setkávají s nepochopením většinové společnosti.

To ostatně ukázal i pokus dvou mladíků, kteří jím chtěli upozornit na fakt, že jsou některými lidmi jako gayové stále nepochopeni a démonizováni.

Chytli se za ruce a procházeli se Moskvou. Sledovali přitom reakce kolemjdoucích, kteří netušili, že jsou tajně natáčeni. Lidé po dvojici gayů buď pokukovali, nebo naopak odvraceli zrak. Někteří kolemjdoucí, kteří paradoxně vypadali na to, že mají před coming outem, se do nich i pustili svým peprným slovníkem. Vrcholem bylo, když procházející muž do jednoho z mladíků schválně narazil a snažil se vyvolat konflikt, píše Daily Mail, který na video upozornil.

Koneckonců, jak pokus probíhal, na to se podívejte na videu.

Mohlo by vás zajímat

Další články