Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Na rozsvícení vánočního stromu na Staromáku si museli lidé počkat: Napoprvé totiž zamrzl notebook

+ Dalších 9 fotografií
vánoce v praze
Staroměstské náměstí v Praze dnes v odpoledních hodinách ožilo mnohem více než obvykle. Všichni se totiž přišli podívat na slavnostní rozsvícení stromečku. Strom byl dovezen z Liberecka a je 23 metrů vysoký. Rozsvícení stromu se na první pokus v 16:30 nepovedlo, a tak se čekalo na pokus druhý.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku v Praze na Staroměstském náměstí si nenechala ujít spousta lidí. Vánoční stromeček byl dovezen z Liberecka a má 23 metrů. Široký je zhruba 5 metrů a dovézt jej do Prahy trvalo téměř dva dny.

1. prosince začínají na Staroměstském náměstí vánoční trhy, které potrvají až do 6. ledna. Každoročně si vánoční atmosféru v Praze nenechají ujít tisíce turistů. Rozsvícení bylo naplánováno na 16:30, ale první pokus nevyšel, tak se čekalo až na ten druhý.

Samotné rozsvícení doprovodí hudba Karla Svobody z české pohádky Tři oříšky pro Popelku a také píseň Somewhere in My Memory od Johna Williamse. Stromeček se bude rozsvěcet pravidelně jednou za hodinu, vždycky v půl, a to až do 21:30.

Související články

Další články