Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Na pulty přiletěla Vážka v jantaru, pokračování série Cizinka

Historický román Cizinka se stal jednou z nejprodávanějších knih loňského roku. Druhý díl s názvem Vážka v jantaru představuje nakladatelství Omega už dnes 19. září 2016.

Angličanka s magickým tajemstvím

Série Cizinka spisovatelky Diany Gabaldon má vše, po čem moderní čtenář touží. Lásku až za hrob, dechberoucí napětí, špetku nadpřirozena. Hlavní hrdinkou románu je Claire Randallová, armádní zdravotní sestra, která se roku 1945 spolu se svým manželem Frankem stěhuje na skotský venkov, aby tu začala nový, klidnější život. Jednoho dne se však stane něco nečekaného. Claire při procházce objeví ruiny a po tom, co se dotkne jednoho z menhirů, se s ní zatočí svět. Vše zůstane stejné, až na jednu drobnost.

Claire se právě přenesla do Skotska roku 1743. Stává se z ní cizinka skrývající podle mnohých temné tajemství. Ve světě zmítaném bojem o trůn potkává galantního Jamese Frasera, za něhož je nucena se provdat, a postupem času se do něj také hluboce zamiluje.

Vážka v jantaru bojuje proti nebezpečnému spiknutí

První díl zaznamenal v loňském roce obrovský úspěch a stal se jednou z nejprodávanějších knih roku 2015. Naklada­telství Omega se rozhodlo na tento úspěch navázat a vydat také druhý díl ságy s názvem Vážka v jantaru. O co půjde tentokrát? Claire a Jamie uprchnou před křivým obviněním do Francie, kde jim Jamieho příbuzný zajistí luxusní bydlení i nový život. A to rovnou mezi místní smetánkou. Ve Francii v té době také pobývá skotský následník, který se pokouší získat prostředky k boji o trůn. Jamie a Claire se tedy dostanou opět do víru historických událostí a jejich vztah projde nejednou zkouškou. Podaří se páru zabránit jakobitskému spiknutí? Odolá jejich vztah nebezpečným intrikám i strašákům minulosti?

Diana Gabaldon – autorka mezi historií a fikcí

Cizinka je prvotinou americké spisovatelky a vědkyně Diany Gabaldon, která původně knihu psala, aby si vyzkoušela, „jak se to vlastně dělá“. Ačkoliv původně neměla v úmyslu román vydávat, propadla spisovatelskému řemeslu natolik, že po třetím díle Cizinky opustila své místo na Arizonské státní univerzitě a rozhodla se psaní věnovat na plný úvazek. Dnes má série již osm dílů. V českém jazyce jich však zatím vyšlo pět. Mimoto se Diana Gabaldon věnuje také psaní krátkých povídek a je autorkou spin-off příběhů k sérii Cizinka. V nich je hlavním hrdinou lord John Grey, vedlejší postava v románu Cizinka.

Související články

Další články