Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Na Primě se přeřvávali kandidáti na premiéra. První kolo vyhrál Fiala

Česko hledá premiéra:  Kandidáti se přeřvávali. První kolo vyhrál Fiala
Zdroj: Se souhlasem CNN Prima News
+ Další fotografie
předvolební debata

Na televizi Prima se konala v neděli večer debata s názvem Česko hledá premiéra. Spíše než o kultivovanou diskusi se však jednalo o pavlačové přeřvávání. V diváckém hlasování nakonec uspěli Andrej Babiš a Petr Fiala, kteří postoupili do druhého kola, ve kterém debatovali už jen mezi sebou.

Předvolební debata s názvem Česko hledá premiéra na televizi Prima měla za cíl ukázat divákům názory hlavních kandidátů na premiérský post. Z čtveřice Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Ivan Bartoš (Piráti) a Tomio Okamura (SPD) nakonec vyšel jako překvapivý vítěz Fiala, který získal 35,4 procenta. Do další části debaty tak postoupil spolu s Babišem, který získal 34,4 procenta.

Předvolební klání ale spíše připomínalo pouťové přeřvávání. Babiš agresivně útočil na Bartoše, kterému máchal před obličejem papíry a obviňoval z toho, že chce do chalup nastěhovat migranty. Předtím však musel sám vysvětlovat kauzu, ve které vyšlo najevo, že používal nezdaněné peníze v hodnotě 15 milionů eur. "Jde o obrovský problém a pan premiér bude muset vysvětlit, zda používal nezdaněné peníze a jaký způsobem to fungovalo", řekl Fiala

„Zírám, to má korupční prvky až do roztrhání těla,“ uvedl k tomu Bartoš. Politici se dále bavili o ekonomice, novém plánu Evropské unie zvaný New Green Deal nebo migraci. „Green Deal odsouhlasil tady pan Babiš. A nevím, proč proti tomu vystupuje,“ kritizoval Babiše Fiala.

„Žádný Green Deal jsem neodsouhlasil, já jsem vybojoval, že nemáme závazek snížit emise do roku 2030 na 55 procent,“ kontroval Babiš. Přenos narušovali svým hukotem především příznivci Okamurova hnutí, kteří hlasitě hulákali a nenechali ostatní kandidáty domluvit.


Související články

Další články