Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Na pohřeb Gotta se připravují také dopravci: Posílí spoje u nás i z Německa

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
rozloučení
Na pohřeb Karla Gotta se sjedou fanoušci nejen z celého Česka, ale i ze sousedních států. Tuzemští dopravci už nyní hlásí vyprodané některé spoje, jsou však připraveni situaci řešit posilovými vozy. Velký příval zpěvákových obdivovatelů se očekává také z Německa, odkud přijede několik autobusů.

Na páteční veřejné rozloučení s Mistrem se chystají desítky tisíc fanoušků. Spoje, které v jiné dny nejsou až tak vytížené, jsou proto na pátek už beznadějně vyprodané nebo místa rychle mizí. Čeští dopravci jsou však na výjimečnou situaci připraveni.

„V předprodejích byla už v úterý vyprodána naše obvyklá páteční kapacita vlaků z Ostravy, Vídně i Bratislavy. Proto jsme na pátek přidali posilové spoje, na něž ještě jízdenky jsou,“ uvedl deníku Právo mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj, který doplnil, že společnost je připravena přidat autobusy navíc. "Na autobusových spojích ze Spolkové republiky Německo do Prahy je zatím dostatek míst,“ ještě doplnil.

Další dopravní společnosti se na vytížený pátek také chystají. „Pátek tradičně patří mezi nejrušnější dny, místa na našich spojích směrem do Prahy ještě je možné zakoupit, a to i na mezinárodních linkách, například z Německa. Dá se ale očekávat, že místa budou ve druhé půlce týdne ubývat,“ sdělila serveru Novinky.cz mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Stejně tak národní dopravce České dráhy uvažují o posílení vlaků na svých linkách, i když volná místa ve spojích ještě jsou. Pro cestu vlakem se mohou rozhodnout fanoušci z Německa a to by už se posílení řešit muselo. I tak by se nemělo s rezervací místenek otálet. „Pečlivě sledujeme vývoj našeho rezervačního systému a chystáme vozy pro operativní posílení dopravy,“ sdělil Právu mluvčí ČD Radek Joklík s tím, že ve středu se rozhodne, které spoje budou posíleny.

Související články

Další články