Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Bachelor Česko 2024 Zrádci (reality hra)

Na pohřeb Floyda (†46) dorazil i starosta Minneapolis: Plakal jak nad rakví vlastní mámy. Bylo to hrané?

+ Dalších 6 fotografií
Rodina, přátelé i veřejnost měli možnost se naposledy rozloučit s Georgem Floydem (†46), který zemřel 25. května. Jeho smrt rozpoutala dramatické občanské nepokoje v amerických ulicích a situace se stále neuklidňuje. Na pohřeb dorazil i starosta města Minneapolis, kde k celému incidentu došlo. Jacob Frey se u rakve rozplakal jako želva. Ale nikdo mu jeho smutek nevěřil. Voliče ztratil i díky rozhodnutí ohledně odvolání policie...

"Výkon hodný Oscara," kritizují lidé Jacoba Freye. Ve videu je vidět, že starosta Minneapolis klečí u rakve a srdceryvně pláče. Většina Američanů mu nevěří. Myslí si totiž, že Frey to dělá jen kvůli politice a hlasům v příštích volbách. Po sociálních sítích kolují řeči, že by se mohl odstěhovat do Hollywoodu a začít s filmem.

Smrt George Floyda

Smrt George Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel ve věku 46 let 25. května 2020 v americkém Minneapolis během zatýkání. Policii na muže zavolala obsluha obchodu, která se domnívala, že platí padělanými penězi. Jeden ze zasahujících policistů Derek Chauvin několik minut klečel Floydovi na krku. George jej prosil o život a opakoval, že nemůže dýchat. Policista toho nedbal a Floyd během zákroku zemřel. Tato událost v Americe rozpoutala vlnu protestů a demonstrací.

Rozloučit se s Floydem přišli i ti, kteří ho osobně neznali. Na pohřbu se objevila řada hudebníků, politiků nebo různých známých osobností, kteří dlouhodobě či aktivně bojují za práva černochů a jiných etnických menšin. Zda i oni brali Freyovo vystoupení za pouhý klam není známo. Je možné, že Freye doopravdy mrzí, co se Floydovi stalo. Pohřeb zaplatil známý boxer Floyd Mayweather

Ulička hanby a ztráta voličů

Tamní černošská komunita se však nechala slyšet ohledně oslabení nebo dokonce rozpuštění policie. Jacob Frey stanul tváří v tvář obrovskému rozhodnutí, které ovlivní situaci a dokonce volby, které se konají příští rok. "Jste pro, aby se rozpustila místní policie, nebo nejste?" zeptala se ho žena. Frey se chvíli rozhodoval. "Nepodporuji návrh, aby se policie rozpustila úplně," řekl po chvíli.

Celou dobu na sobě měl roušku s nápisem "nemohu dýchat" v angličtině. Jeho rozhodnutí vedlo k tomu, aby ho protestanti vybučeli a prošel si takzvanou uličkou hanby. "Běž domů, Jacobe, běž domů," pokřikovali na něj, když se pomalu prodíral davem. "Hanba, hanba," křičeli další.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy