Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Na Olomoucku se srazil autobus plný dětí s kamionem: 18 zraněných, dospělí vážně

Zdroj: HZS Olomouckého kraje
nehoda
V úterý v odpoledních hodinách se u Litovle na Olomoucku odehrála děsivá nehoda. Autobus plný dětí ve věku zhruba deseti let zezadu narazil do kamionu. Zraněno bylo 18 osob, z nichž 4 dospělí, kteří byli zraněni středně těžce a těžce.

Jen krátce po nehodě byl počet zraněných odhadován na 6, později ale vzrostl. "Celkově jsme na místě ošetřili a následně do olomoucké fakultní nemocnice transportovali 18 zraněných, z čehož drtivá většina byli nezletilí pacienti. Jejich charakter zranění byl v drtivé většině lehký, jednalo se zejména o odřeniny a pohmožděniny. Všichni nezletilí pacienti byli stabilní a bez ohrožení základních životních funkcí," sdělil mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa.

Z řad dospělých byli 3 zraněni středně těžce, řidič autobusu pak těžce. "Jeden měl vážné zranění a byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc na oddělení urgentního příjmu, šlo o řidiče autobusu," doplnil mluvčí.

Podle mluvčího záchranné služby na místě zasahovaly posádky záchranných služeb z celého okolí včetně letecké záchranné služby. Na místo vyjel také náhradní autobus, který měl zbylé děti odvézt z místa nehody. "Část z nich teď ale odmítá jet autobusem, takže je možná budeme převážet hasičskými vozy," uvedl mluvčí krajského hasičského sboru Zdeněk Hošák.

Související články

Další články