Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Na Oktagonu pouze jako divák: Zbyněk z Love Islandu kvůli operaci nemohl nastoupit

+ Dalších 6 fotografií

Na včerejším galavečeru Oktagon 45 se měl v kleci ukázat i influencer Zbyněk Vlček. Ten měl zažít svůj premiérový profi MMA debut, ale nakonec na turnaj dorazil pouze jako divák s obvazem na ruce. Ze zápasu musel náhle odstoupit kvůli infekčnímu onemocnění, které si dovezl jako "suvenýr" z přípravného kempu v Thajsku, kde trénoval po boku českých i zahraničních bojových špiček. Cenné zkušenosti si však musí nechat na příště - v řešení je náhradní termín, jak Zbyněk prozradil v rozhovoru pro eXtra.cz. Rozpovídal se i o nutném zákroku, který musel podstoupit nebo rekonvalescenci.

Zbyněk Vlček se v posledních měsících připravoval na svůj velký den. Pod záštitou organizace Oktagon MMA ho čekal první, profesionální MMA zápas, ke kterému mělo dojít na včerejším galavečeru Oktagon 45 na pražské Štvanici. Utkat se měl se slovenským profesionálním zápasníkem Gabrielem Torokem.

V rámci přípravy vyrazil trénovat na týdenní kemp do Vídně, odkud jeho kroky následně mířily na čtrnáctidenní přípravný kemp do Thajska. Na thajském Phuketu, který je rájem pro bojové sporty, trénoval po boku největších tuzemských, ale i zahraničních špiček. Přípravu nebral na lehkou váhu a na svůj profi debut se náramně těšil. Vše šlo stranou, omezil zábavu a kontakt s jinými lidmi a plně se soustředil na zápas.

Ze zápasu musel náhle odstoupit

Jen dva dny před galavečerem, na kterém mělo vše vyvrcholit, však Zbyněk oznámil smutnou zprávu: Zápas se ruší. Na vině bylo infekční onemocnění v lokti, které mu nedovolilo do souboje nastoupit. Místo toho musel podstoupit menší operaci, jak jsme psali. Informaci oznámil prostřednictvím svého Instagramu, kde se o všem detailně rozepsal.

"Cítím obrovský zklamání. Cokoli, do čeho jdu, tak do toho jdu na 100 %. Tohle byla obrovská příležitost, bral jsem to víc jak na 100 %. Uzavřel jsem se do sebe, s nikým jsem nekomunikoval a měl jsem v hlavě jen ten zápas. Odletěl jsem trénovat s nejlepšími, ale právě to se mi stalo osudným, dá se říct," vyjádřil se pro eXtra.cz Zbyněk.

Na Oktagonu 45 jsme ho ale přece jenom zastihli. Ačkoli ne v pozici zápasníka, dorazil pouze jako divák. Na místě nám poskytl rozhovor. "Kemp v Thajsku byl fakt úžasnej. Zkušenosti od těch borců byly k nezaplacení. Těšil jsem se, až to dnes předvedu," neskrýval své zklamání. V Thajsku si zatrénoval například s UFC hvězdou Jiřím Procházkou nebo Davidem Kozmou.

Zbyněk zároveň ujistil, že v kleci ho fanoušci jistě uvidí. "Náhradní termín jsme zatím neřešili. Samozřejmě řekli, že premiéra bude a že s nimi mohu počítat, ale přesný termín ne," nechal se slyšet Zbyněk. Celý rozhovor si můžete přehrát v náhledovém videu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy