Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Na Národní třídě je od rána živo: Jako první donesl květiny Andrej Babiš

Na Národní třídě je od rána živo: Jako první donesl květiny Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia
Na pražské Národní třídě to žije už od rána. Mezi prvními, kdo položili k památníku věnec, byl předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Ten se svými spolupracovníky nejdříve posnídal v nedalekém fast foodu a poté přišel uctít památku.

Od brzkého rána se na Národní třídě objevila i primátorka Adriana Krnáčová, ministr Martin Stropnický a Karla Šlechtová.

Na místě byli i Babišovi odpůrci, kteří vykřikovali slogany jako "Jednou komunista, navždy komunista". Lidi pobouřila i přítomnost Tomia Okamury. "Je strašné vidět estébáky a xenofoby pokládat kytice v Den boje za svobodu a demokracii. Vidět projevy, kde oni stojí v první řadě. Nenechme si svátek ukrást. Je náš, ne jejich!" napsala uživatelka Markéta na Twitter.

Mezinárodní den studentstva přišel uctít i rektor Mikuláš Bek, který u Hlávkových kolejí v Praze položil věnec.

Studenti se už klasicky sejdou na Albertově, kde bude od 11 hod probíhat program. Toho se zúčastní osobnosti akademického i kulturního života. Kdo se programu neúčastní, bude Miloš Zeman (73), který podle mluvčího Ovčáčka věnuje 17. listopadu "tichou vzpomínku". Před dvěma lety se totiž po boku Martina Konvičky na Albertově objevil a tiché to rozhodně nebylo

Oslavy budou probíhat ve všech větších městech a po celý den slibují organizátoři různé akce. Ta největší má vyvrcholit večer na Václavském náměstí. Zde vypukne Koncert pro budoucnost organizovaný neziskovkou Nerudný fest. Ta si dala za cíl dostat na Václavák 100 000 lidí, tak uvidíme, jestli se to podaři!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy