Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Na nákup už jenom v rouškách, doporučuje krizový štáb. Seniorům pomůže speciální linka

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Některé řetězce by nemuseli do prostorů svých prodejen pustit lidi bez roušky. Takové opatření obchodníkům doporučuje krizový štáb hlavního města Prahy. Zároveň funguje informační linka, která je určena zejména seniorům. Operátoři jim pomohou s dovážkou potravin až domů, zvládnou poskytnout i psychologickou podporu.

Pražané si možná nenakoupí, pokud nebudou mít roušku. Krizový štáb doporučuje obchodníkům, aby lidi bez zakrytých úst a nosu nevpouštěli do svých provozoven. Jde o další přísné opatření v boji proti šíření koronaviru

"Podobně jako v pražské MHD doporučujeme i obchodním řetězcům, aby do svých prodejen pouštěly zákazníky jen se zakrytým nosem a ústy. Chráníme tak prodavače a prodavačky," uvedl náměstek primátora Petr Hluboček na Twitteru.

Od půlnoci na úterý nemohou Pražané bez roušky cestovat hromadnou dopravou. Už od minulého týdne neprodávají řidiči jízdenky a nesmí se nastupovat předními dveřmi.

KRIZOVÁ LINKA PRO SENIORY

Informační linka pražského magistrátu 800 160 166 je určena především seniorům. Operátoři pomohou s dovážkou nákupu potravin, léků nebo hygienických potřeb až ke dveřím bytu či domu. Zajišťují také psychologickou pomoc.

„Chci na tomto místě poděkovat všem zúčastněným, kteří se na vzniku této telefonní linky se všemi jejími službami podíleli. Nečekáme na to, s čím přijde vláda, jednáme sami. Jsme schopni našim nejohroženějším poskytnout informace, rady, psychologickou pomoc nebo zavážku nákupu a jídla až domů. Za to chci všem, kteří se na tom podílejí, opravdu poděkovat,“ komentoval spuštění krizové linky náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN).

Související články

Další články