Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Na muslimy chtěl Martin Zapletal vzít vidle. Teď válečnému veteránovi z Kuvajtu hrozí 2 roky v kriminále

Martin Zapletal by chtěl brát na muslimy vidle.
Zdroj: Facebook.com
Válečný veterán české armády Martin Zapletal má problém. Policie ho obvinila z podněcování k nenávisti. Zapletal vyzval veřejnost, aby si připravila cepy a vidle proti vlastizrádcům a muslimům.

Policie obvinila Martina Zapletala, který je veteránem z Kosova a Kuvajtu. Bývalý voják na shromáždění v Praze vyzval občany, aby vzali do rukou cepy a vidle proti vlastizrádcům a muslimům.

Policisté tento proslov vyhodnotili jako podněcování k nenávisti. „Vidle, cepy, sudlice, vařechy, cokoli máte kdo doma, budete to potřebovat proti vlastizrádcům, proti muslimům, proti islámu a proti všem, kteří nás tady chtějí zotročit,“ citovala policie vojákova slova. Incident se stal 17. listopadu 2017 na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Za podněcování k nenávisti mu hrozí až dva roky. Zapletal tvrdí, že nejde o podněcování k nenávisti, že proslov myslel jako obranu před islámem.

"Na základě všech dosud zjištěných odůvodněných skutečností došel policejní orgán k závěru, že jednání Martina Zapletala je natolik společensky škodlivé, směřující proti jednomu ze základních lidských práv, a to rovnosti lidí bez rozdílu národnosti, etnika, rasy, ale i náboženství, že v daném případě nepostačí uplatnění odpovědnosti podle jiného právního předpisu,“ píše se v odůvodnění usnesení policie. Zapletal proti svému stíhání chce podat stížnost.

Zapletal do povědomí veřejnosti vstoupil v roce 2016, kdy vystrčil zadek na americký konvoj, který projížděl přes území České republiky. Policie to tehdy řešila jako výtržnictví. Zapletal uvedl, že armádu USA považuje za agresora a že jen vyjádřil svůj názor.

Související články

Další články