Šéf protikorupční jednotky Národní kriminální agentury (NAKA) Róbert Krajmer byl mezi prvními policisty, kteří se dostali na místo dvojnásobné vraždy. Upozornila na to TV Joj a portál Trend.sk.

Krajmer se do obce Veľká Mača vypravil, aniž by k tomu měl kompetence. Jeho pohyb na místě činu nemá opodstatnění. Krajmer je podle slovenských novinářů napojen na oligarchu Norberta Bödöra. O něm psal mimo jiné zavražděný Ján Kuciak, když mapoval Bödörovy vazby na vládní stranu Smer.

Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák v nedělním diskusním pořadu veřejnoprávní televize řekl, že přítomnost Krajmera na místě činu byla v pořádku, protože to byl jeho tým, který pracoval na obvinění z úplatků italských podnikatelů spojovaných s kalábrijskou mafií. Krajmer byl přitom na místě činu ještě v čase, kdy nebylo známé, že Kuciak se těmto Italům vůbec věnoval, popisují situaci Novinky.cz.

V neděli odpoledne k veřejnosti promluvil slovenský prezident Andrej Kiska. Vláda podle něj ztratila důvěru veřejnosti. Kiska řekl, že řešením je výrazná obměna vládních křesel. Druhou variantou jsou předčasné volby. Kiska uvedl, že na současné události má zcela jiný pohled než premiér Robert Fico.