Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Na místě činu byl mezi prvními policista, o kterém zavražděný Kuciak psal! Neměl tam co dělat!

Druhý zleva je Róbert Krajmer. Upozornila na něj TV Joj.
Zdroj: reprofoto TV Joj
+ Dalších 36 fotografií
Mezi prvními byl na místě dvojnásobné vraždy policista, o kterém zavražděný novinář Ján Kuciak psal. Policista Róbert Krajmer na místě neměl žádné kompetence. Prostě tam byl. Na jeho přítomnost na místě činu upozornila TV Joj. Prezident Slovenska Andrej Kiska chce předčasné volby a nebo obměnu vládních křesel.

Šéf protikorupční jednotky Národní kriminální agentury (NAKA) Róbert Krajmer byl mezi prvními policisty, kteří se dostali na místo dvojnásobné vraždy. Upozornila na to TV Joj a portál Trend.sk.

Krajmer se do obce Veľká Mača vypravil, aniž by k tomu měl kompetence. Jeho pohyb na místě činu nemá opodstatnění. Krajmer je podle slovenských novinářů napojen na oligarchu Norberta Bödöra. O něm psal mimo jiné zavražděný Ján Kuciak, když mapoval Bödörovy vazby na vládní stranu Smer.

Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák v nedělním diskusním pořadu veřejnoprávní televize řekl, že přítomnost Krajmera na místě činu byla v pořádku, protože to byl jeho tým, který pracoval na obvinění z úplatků italských podnikatelů spojovaných s kalábrijskou mafií. Krajmer byl přitom na místě činu ještě v čase, kdy nebylo známé, že Kuciak se těmto Italům vůbec věnoval, popisují situaci Novinky.cz.

V neděli odpoledne k veřejnosti promluvil slovenský prezident Andrej Kiska. Vláda podle něj ztratila důvěru veřejnosti. Kiska řekl, že řešením je výrazná obměna vládních křesel. Druhou variantou jsou předčasné volby. Kiska uvedl, že na současné události má zcela jiný pohled než premiér Robert Fico.

Související články

Další články