Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Na město se z nebe řítila obrovská ohnivá koule, pak explodovala. Co to bylo? VIDEO

Lidé v rušných ulicích Bangkoku zažili pořádný šok. Na ranní obloze se totiž z ničeho nic objevila ohnivá koule, která vzápětí explodovala. Podařilo se ji natočit na video.

V pondělí okolo 8:40 ráno se nad thajským Bangkokem na jasně modré obloze najednou objevila ohnivá koule. Byl to jen mžik, trvalo pár vteřin, než explodovala. Kdo si zvláštního úkazu všiml, ten zůstal v šoku.

Lidé přirozeně začali spekulovat, co to na obloze vlastně viděli. Někteří tvrdí, že šlo o kosmickou loď, jiní, že šlo o balon, který se ve velké rychlosti řítil k zemi.

Spekulace uťal až astronom z observatoře Chachoengsao Worawit Tanwutthibundit, který uvedl, že veřejnost se nemá čeho bát. Podle jeho slov jde o naprosto běžný jev a lidé viděli meteor, který neshořel ve vesmíru, ale až v atmosféře Země. Jak píše The Telegraph, šlo o takzvaný bolid, který shořel ve výšce zhruba 80 až 120 kilometrů nad zemí.

Bolid se objevil i před dvěma lety nad ruským Čeljabinskem. Vybuchl nad řídce osídlenou oblastí a jeho kusy padaly na zem. Výbuch měl sílu asi 10 kilotun TNT. Tlaková vlna rozbila tisíce oken a stovky lidí byly zraněny.

Na další záběry se můžete podívat na tomto videu:

Mohlo by vás zajímat

Další články