Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Na Marečka (†3), kterého bestiální Kuča umučil k smrti, lidé nezapomněli: Bílý pomníček a svíčky

Na Marečka (†3), kterého bestiální Kuča umučil k smrti, lidé nezapomněli: Bílý pomníček a svíčky
Zdroj: archiv
+ Dalších 16 fotografií
vzpomínka
Příběh utýraného Marečka (†3) z Loun doslova paralyzoval českou veřejnost. Bestiální chování jeho otčíma Josefa Kuči lidi šokovalo. Zatímco Kuča odporně týral nebohého Marečka, jeho vlastní matka příšerným mukám jen přihlížela. Kuča nakonec odešel od soudu s 22letým trestem, ale pár dní nato spáchal sebevraždu ve vězení. Lidé ovšem na malého Marečka nezapomněli a na svátek zemřelých si na něj vzpomněli. U stromu, který lidé zasadili jako tichou vzpomínku na Marečka, se to hemží dojemnými vzkazy, svíčkami a plyšáky.

Tragický osud malého Marečka z Loun nenechal klidným českou veřejnost. Bestiální otčím Josef Kuča nebohé dítě dlouhodobě týral, zatímco matka Simona T. šílenému běsnění jen přihlížela. Mareček dlouhodobě snášel nelidské týrání, až ho nakonec Josef Kuča umučil k smrti.

"V nepravidelných intervalech opakovaně sprchoval nezletilého chlapce studenou vodou, opakovaně jej nutil klečet na kolenou, mít předpažené ruce a držet na nich tři až čtyři knížky po dobu delší než pěti minut, opakovaně jej pálil cigaretou, žehličkou a posazením na horkou plochu kamen, až třikrát týdně jej opakovaně bil silou nepřiměřenou jeho tělesné konstituci a věku. Údery otevřenou dlaní různé intenzity po celém těle, včetně hlavy a obličeje, v jejichž důsledku v některých případech nezletilý poškozený padal na zem. Bil jej dřevěnou vařečkou přes hýždě a nohy, a to i v místech předchozích nezhojených a krvácejících poranění," zní část výčtu týrání, kterého se Kuča na Marečkovi dopouštěl.

Josef Kuča nakonec odešel od soudu s 22letým trestem, ale jen pár dní poté spáchal ve vězení sebevraždu. Vězeňská služba ve valdické věznici již dříve uvedla, že Kuča byl v době úmrtí sám v cele.

Ani po několika měsících od smrti Marečka lidé nezapomněli. Nejdříve mu vysadili strom jako vzpomínku a následně místo zasypali svíčkami. Na svátek Dušiček si veřejnost opět přišla připomenout zbytečnou smrt chlapce, který tady mohl být a žít šťastný život.

"Bohužel covid zasáhl i u nás, moc mě mrzí, že jsme se nemohli včera setkat společně u stromku, a všem velké díky, kdo zašel zavzpomínat, má to tam Mareček moc krásné," objevilo se ve skupině na sociálních sítích, která je věnována zesnulému Marečkovi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy