Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Na Maltě přistálo unesené letadlo. Dva muži mají ruční granát a hrozí výbuchem!

Na palubě uneseného letadla je 118 lidí.
Zdroj: profimedia.cz
AKTUALIZUJEME: Na Maltě přistálo libyjské letadlo společnosti Afriqyah Airways se 118 lidmi na palubě. Dva únosci hrozí, že stroj odpálí. Zatím není jasné, jaké mají požadavky.

Na Maltě přistálo unesené letadlo společnosti Afriqyah Airways, které bylo odkloněno během vnitrostátního letu Sabhá do Tripolisu. Na palubě je 111 cestujících a 7 členů posádky. Dva únosci hrozí, že nechají letoun vybuchnout. Jaké mají požadavky, se zatím neví. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na maltská média.

Podle listu Times of Malta má dvojice únosců na palubě ruční granát. Ve 12:13 motory stroje na ranveji podle maltského listu stále běžely. Letadlo obklíčili vojáci, ale zatím se k němu nikdo nepřiblížil.

„Byl jsem informován o možném únosu libyjského vnitrostátního letu odkloněného na Maltu. Bezpečnostní a záchranné složky jsou v pohotovosti,“ napsal na Twitteru maltský premiér Joseph Muscat.

Podle deníku Daily Mail chtějí únosci propustit všechny cestující, ale jenom v tom případě, že budou splněny jejich podmínky. Jako rukojmí si chtějí nechat posádku letadla.

Související články

Další články