Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Na lůžko upoutaný Jiří Krampol. Nečekané komplikace

Jiří Krampol skončil opět v nemocnici.
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Zdravotní stav

Herec Jiří Krampol (85) býval velmi aktivní člověk. Proto když musí v současnosti kvůli zdravotním problémům neustále jen ležet na lůžku, tak to pro něj rozhodně není jednoduché. Webu Aha! přiznal, že se chce z nemocnice přestěhovat to pečovatelského domova. „Dny jsou hodně dlouhé a vlečou se,“ řekl.

Kvůli zdravotním komplikacím zůstal už Jiří Krampol nastálo v nemocnici. Jenže herec, který je zvyklý na publikum, snáší nemocniční prostředí a izolaci velmi těžce. „Můžu vám říct, že mám už pocit, že mi šíbne. Ten stereotyp v nemocnici je strašný. Den je tu nekonečný. Sem tam přijde návštěva, což jsem vděčný, na čtení nemám myšlenky, televizi si tu pouští jiní a vypíná se v devět,“ řekl eXtra.cz Jiří Krampol.

Nejvíce se na lůžku věnuje četbě. Za poslední desetiletí prý nepřečetl tolik knih, jako nyní. „Na Františku jsem již přelouskal pět děl Ericha Maria Remarqua, knihy Charlese Bukowskiho a další díla,“ prozradil smutně Krampol pro Aha!.

Pomáhá mu exmanželka

Herec by se už nejraději přestěhoval do blízkého sociálního zařízení, které se nachází stejně jako Nemocnice Na Františku na Praze 1. „Jsem exhiba, potřebuju publikum,“ nechal se slyšet. „Čekám, až se vyřídí papíry, jde to bohužel pomalu. Ale jinak je mi dobře,“ doplnil ještě Krampol.

Doporučené video: Rozhovor s Jiřím Krampolem.

Přesun do sociálního zařízení avizovala také Krampolova bývalá žena Mata Krampolová (63). „Musí to schválit mnoho institucí, sejít se hodně komisí, je kolem toho zkrátka dost papírování. Dopředu se ovšem mírně posunujeme,“ přiznala.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy