Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Na Kutnohorsku přibyl počet nakažených: Roušky a rozestupy jsou opět povinné

Na Kutnohorsku přibyl počet nakažených: Roušky a rozestupy jsou opět povinné
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
koronavirus
Koronavirus se opět rozšířil na Kutnohorsku. Od sobotní půlnoci tak pro obyvatele Kutné Hory, Čáslavi a okolí platí mimořádná opatření. Povinnost nosit roušku a rozestupy se tak znovu vrací. Hlavním ohniskem je obec Církvice. V okresu Kutná hora je nyní 44 nakažených.

Církvická pobočka firmy HR Partner CZE byla uzavřena. Třináct zaměstnanců se totiž nakazilo koronavirem a postupem času začali přibývat další.

Společnost ale nebyla v Církvicích jediná, která se potýkala s koronavirem. Pozitivní totiž byla i místní rodina. "Z těchto důvodů zavádím následná opatření: na obecní úřad, místní poštu, knihovnu a obchod COOP s okamžitou platností nařizuji nošení roušek. Doporučuji dodržovat rozestupy a důkladně používat dezinfekční prostředky," napsal starosta obce Jiří Volenec včera na facebooku. Mimo jiné na venkovních akcích nesmí počet účastníků přesáhnout 300 a ve vnitřních prostorách 200. V restauracích platí dvoumetrové odstupy a u jednoho stolu mohou sedět maximálně čtyři osoby.

Veškerá opatření jsou platná pro územní obce s rozšířenou působností Kutná hora a Čáslav. Povinnost nosit roušku a dodržovat rozestupy zavedly rovněž Církvice, Křesetice, Úmonín a Červené Janovice. Krajská hygienická stanice nyní v okresu Kutná hora eviduje 44 nakažených koronavirem.

Aktuálně mají hygienici v plánu otestovat více než sto lidí, kteří byli v kontaktu s nemocnými.Ti musejí být momentálně v karanténě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy