Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Na koronavirová pravidla všichni...? Jana Maláčová vyvolala bouři fotkou

Jana Maláčová kašle na covidová opatření
Zdroj: Se souhlasem Jany Maláčové
Předchozí Další
setkání

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) zveřejnila na Twitteru fotografii, kde sedí u stolu a je "na pivu" s mladými lidmi. Problém je v tom, že těch lidí bylo více, než umožňují současná koronavirová opatření.  

Snímkem z pondělního večera, na kterém ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová seděla v restauraci u stolu s více než třemi povolenými dalšími hosty, se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) případně bude zabývat hygiena. Na tiskové konferenci uvedl, že opatření platí pro všechny.

K fotografii prezentované ministryní na sociálních sítích zmínil, že pocházela z chvíle, kdy on-line zasedala vláda. Ta v té době rozšířila počet povolených obsazených míst u stolů v restauracích na šest. "Nebyla to do puntíku organizovaná akce, přišlo víc lidí, než jsem čekala. Řešili jsme drahé bydlení, které mladé lidi trápí. V zápalu debaty jsem zapomněla sledovat, kolik je nás u stolu," napsala Maláčová ČTK. Na dotaz, zda je připravena zaplatit pokutu, uvedla, že to je samozřejmé.

Babiš: Měla být radši na zasedání vlády

Premiér Andrej Babiš (ANO) k tomu novinářům řekl, že je škoda, že Maláčová na zasedání nebyla. "Byla by se dozvěděla, že jsou nová pravidla," poznamenal. Připomněl, že vláda jednala formou videokonference. "Takže kdyby bývala chtěla, určitě by se připojila," podotkl. Dodal, že projednávaný materiál ministerstva práce a sociálních věcí předložil náměstek Maláčové. Více záležitost nechtěl hodnotit s odkazem na blížící se volby.

Maláčová snímek zveřejnila v pondělí večer na Twitteru s tím, že jde o "příjemný večer se spoustou mladé naděje z levičáckého Twitteru". Podle dalšího sdělení fotografie vznikla v kasárnách v pražském Karlíně.

Nedodržuje to nikdo?

Veřejnost chování Maláčové nepřešla mlčením. "A z lidí dělají hlupáky... Stejně to nikdo nedodržuje, snad jen jednodušší občané," myslí si Jitka. "Však je to vše jen a jen komedie a jen tupci furt řeší nějaký opatření. Pokud se furt budou řešit podobný kraviny a furt se bude mluvit o covidu, tak se ten covidbyznys nezastaví," domnívá se Jiří.  "No nevím, letošní léto jsem projezdila po ČR a takhle to vypadalo ve všech restauracích," komentuje Helena. "Káže vodu, pije víno. Jako všichni papaláši," myslí si další. "No a co? Stejjně na to všude všichni jebou," shrnuje jan.  Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy