Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Na jihu Čech se srazily dva vlaky! 14 zraněných včetně malých dětí

Muže poslali z nemocnice dvakrát domů. Potřetí zemřel.
Srážka vlaků nastala ve čtvrtek dopoledne, kdy se na jihu Čech srazily dva vlaky. Celkem ve vlaku cestovalo 50 lidí včetně dětí. 14 lidí bylo zraněno a následně byl kvůli tomu přerušen provoz. Ze skupiny dětí, která vlakem také jela, bylo jedno zraněno středně těžce .

V součtu 14 cestujících se zranilo při nehodě dvou vlaků. Stalo se tak ve čtvrtek před devátou hodinou ranní u obce Mříč. „Dnes 3. 5. 2018 se v 8.45 hodin mezi Křemží a Boršovem nad Vltavou na Českokrumlovsku srazil osobní vlak jedoucí z Volar do Českých Budějovic s osobním vlakem, který jel z Českých Budějovic do Černého kříže. Dle prvotních informací bylo při mimořádné události zraněno 6 osob a škody na drážních vozidlech se předpokládají v hodnotě 6 miliónu korun. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti vzniku mimořádné v místě jejího vzniku. Podrobnosti zjišťujeme. Provoz na trati je přerušen,“ uvedla drážní inspekce..

Viník nehody je pravděpodobně jeden ze strojvedoucích, který vjel na koleje, i přesto, že neměl. Někteří cestující na tom byli zle. „Čtyři utrpěli středně těžká zranění a deset lehká. Mezi zraněnými jsou i tři děti z mateřské školy. Jedno má středně těžké poranění. Pacienty jsme převezli do českobudějovické a českokrumlovské nemocnice,“ řekla idnes.cz mluvčí záchranářů Petra Kafková. V českobudějovické nemocnici je sedm pasažérů, ostatní jsou v nemocnici v Českém Krumlově.

Mohlo by vás zajímat

Další články