Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Na jaro si ještě počkáme: Meteorologové vydali novou výstrahu před mrazem

Jak bude na pálení čarodějnic? Počasí poznamená déšť
Zdroj: Profimedia
Extrémní počasí

Jaro se stále nechce dostavit, a tak i týden od 26. dubna bude patřit mezi chladnější. Meteorologové dnes dokonce vydali výstrahu. Před čím tedy varují?

Počasí v České republice stále ještě nepřipomíná typický konec dubna. Zvlášť na začátku týdne proudí od severu studený vzduch a přinese i noční mrazy.

Český hydrometeorologický ústav vydal na středu 28. dubna výstrahu nízkého stupně nebezpečí, která varuje před nízkými teplotami. Zvlášť na východě a západě Česka musí obyvatelé počítat s velmi nízkými teplotami, které mohou klesnout i na nula stupňů. Denní teploty pak mohou vystoupat i na 16 °C.


Ve čtvrtek bude převládat velká oblačnost a během dne je také nutné počítat s přeháňkami či deštěm. Ojediněle se mohou vyskytnout také bouřky.

Předpověď na čarodějnice

V pátek na čarodějnice bude oblačno až zataženo, místy přeháňky či déšť a ojediněle opět bouřky. Ranní teploty mohou klesnout na čtyři stupně.

O víkendu bude stejně jako v průběhu týdne oblačno. Ranní teploty kolem sedmi a tří stupňů a nejvyšší denní teploty mohou dosáhnout krásných šestnácti stupňů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy