Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Na Jana Cimického se valí další obvinění: Nechtěla jsem, aby mi na ně sahal. Řekl, že jsem frigidní

Jan Cimický je populární psychiatr.
Zdroj: Showpix
+ Další 4 fotografie
kauza

Když se herečka a zpěvačka Jana Fabiánová (42) ozvala s tím, že ji měl MUDr. Jan Cimický (73) napadnout ve své ordinaci, řada lidí jí dvacet let po skutku nevěřila a zdálo se, že aféra rychle vyšumí. Mezitím se ale ozvaly i další ženy, které prý mají podobnou zkušenost.

Prvotní obvinění odstartovalo lavinu

„Prohlašuji na svou čest: MUDr. Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, kdy mi nebylo ještě ani 23 let,“ šokovala na Facebooku zpěvačka Jana Fabiánová.

To byl již její druhý post. V prvním tvrdila to samé, ale bez kokrétního jména.

„Jestli se jedná o J. C., psychiatra, bohužel v minulosti jsem s ním měla podobnou negativní zkušenost. Hnusný, sexuální zvrhlík,“ napsala už pod první status Jany Fabiánové paní Eva. Oba statusy Fabiánová následně smazala.

Eva ale není jedinou ženou, která se postavila na stranu Fabiánové.

„Ruce na prsou a jazyk v puse“

„Vzal mě kolem ramen a utěšoval. Najednou to přišlo. Přitiskl mě k sobě, jeho ruce na mých prsou a jeho jazyk v mé puse. Bylo to tak rychlé, tohle vůbec nečekáte od lékaře a navíc psychiatra,“ líčí bývalá pacientka psychiatra Petra, jejíž vyjádření přinesly Hospodářské noviny.

A citují i paní Jiřinu, která také chtěla podpořit vyjádření Jany Fabiánové. „Šlo o promyšlenou taktiku, kdy zneužíval svou pozici lékařské autority, aby ukájel svou sexualitu na zranitelných, mladých ženách, které se mu svěřovaly do péče,“ uvádí Cimického údajná bývalá klientka.

Nucení k orálnímu uspokojení?

Web Monika Le Fay zase citoval řadu zpráv údajných obětí lékaře. „Mě Cimický také obtěžoval ve své ordinaci. Nutil mne k orálnímu sexu. Konečně to na něj prasklo. Je to víc než 30 let,“ stojí v jedné.

„Při jedné z pozdějších návštěv mi začal osahávat prsa. Když jsem nereagovala nijak pozitivně, mluvil o tom, že budu nejspíš frigidní. Dlouho potom jsem pak měla problém s tím, aby se mě někdo na prsou dotýkal,“ cituje web další domnělou oběť.

Osm let stará kritika

Když se člověk zaboří do historie internetu, najde také překvapivé zprávy.

„Nikdy a nikomu nedoporučuji. Velký šok z jeho tzv. terapie a deprese mě dodnes doprovázejí životem. V době, kdy jsem se u tohoto lékaře tzv. léčila, jsem byla adolescent a jakým způsobem mě léčil, sem napsat nemohu, neb málokdo by věřil a také by to zde neprošlo. Doktor Cimický měl být spíše hercem, vypravěčem, gynekologem, sexuologem? Zneužívaných pacientek má na svědomí asi více,“ napsala už před osmi lety na web Známý lékař Juli. Web její identitu zná, proto ji označuje za takzvaného ověřeného pacienta.

Případ budeme dále sledovat.


Související články

Další články