Ve filmu si zahraje přes 190 loutek ve 30 lokacích. „Aktuálně chceme dokončit vývoj a spustit výrobu nových loutek, která je velmi finančně nákladná. Například loutka pro hlavní postavy stojí okolo 200 tisíc korun, proto jsme se rozhodli v listopadu rozjet kampaň na HitHitu, kde je naším cílem s podporou fanoušků vyrobit co nejvíce loutek hráčů českého nároďáku. Celou kampaň odstartujeme s Jaromírem Jágrem a Dominikem Haškem,“ říká režisér filmu Pavel Sadílek.

Fanoušci mohou na natáčení filmu přispět jakoukoliv částkou, za kterou dostanou odpovídající odměnu. Vyhrát můžete například snídani s Dominikem Haškem, stát se autory zlatého gólu díky komentáři Roberta Záruby nebo můžete získat vlastní loutku, která si ve filmu zahraje.

Scénář k filmu napsal oceňovaný Petr Kolečko a podílí se na něm brankář zlatého českého výběru Dominik Hašek a televizní komentátor Robert Záruba. Ti jsou nedílnou součástí hokejového turnaje století.

„Do scénáře jsem přispěl některými svými postřehy. Především tím, jak to vypadalo v zákulisí, v kabině, což lidé nemohli vidět,“ říká legendární brankář Dominik Hašek o svém podílu na filmu. Snímek vzniká k dvacátému výročí od olympijských her v Naganu.

Ve filmu zazní hlasy Jiřího Bartošky v roli Ivana Hlinky, Vojta Dyk namluví Jaromíra Jágra a mluvit bude i lapačka Dominika Haška hlasem Simony Stašové. A to si rozhodně nesmíte nechat ujít!

Více informací se dozvíte ZDE.