Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Na fotbal ano, do školy ne: Lidé i opozice jsou z nového rozhodnutí celí vzteklí

Na fotbal ano, do školy zatím ne.
Zdroj: Pixabay, koláž eXtra.cz
Vládní nařízení

Rozhodnutí ministerstva zdravotnictví vyvolalo vlnu pobouřených reakcí jak ze strany opozice, tak i ze strany široké veřejnosti. Resort od víkendu 1. května totiž povolil návrat části fanoušků na fotbalové stadiony. Podle opozičních politiků vláda dává přednost fotbalovým fanouškům, místo aby ji dávala dětem. Po celou dobu pandemie přitom byly pro premiéra Andreje Babiše (ANO) školy prioritou.

Současná vláda si vysloužila další vlnu kritiky. Poté, co resort ministerstva zdravotnictví povolil návrat fotbalových fanoušků na stadiony, se znovu začala ozývat opozice i veřejnost. Nelíbí se jim hlavně fakt, že školáci se stále nemohou plnohodnotně účastnit výuky. Výuka starších ročníků navíc stále probíhá distančně.

Ministerstvo zdravotnictví souhlasilo s naplněním 10 procent kapacity hlediště při povinném nošení respirátorů, a také na základě negativního antigenního testu. Spadají sem tedy fanoušci, organizátoři nebo novináři. Jenže čas, kdy si ministerstvo toto uvolnění vybralo, není zrovna nejšťastnější.

Negativní reakce ze strany veřejnosti i opozice

Část žáků se sice do škol vrací a ještě vracet bude, ale studenti středních a vysokých škol mají stále smůlu, pokud tedy nejsou v posledním ročníku praktických tříd. Menší děti jsou momentálně odkázány na tzv. rotační systém, kdy se střídají ob týden distančně i fyzicky ve škole.

Rozhodnutí ministerstva nepodpořila část veřejnosti ani opozice. Politik Petr Fiala (ODS) na svůj twitter napsal, že má sice fotbal rád, ale situaci nechápe, zvlášť kvůli dětem a jejich výuce. I další politici jsou z tohoto kroku v šoku. „Vládo, proberte se! Prioritou musí být vzdělání! Bezpečný návrat do škol, na fotbal, další sporty či koncerty se všichni těšíme, ale to fakt nikdo z vlády nemáte děti? Neuvědomujete si, co na nich zavřené školy zanechávají za dopady? Jste ignoranti, nebo úplní mimoni?!” napsal Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Související články

Další články

Nejnovější kauzy