Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Na Floridě natočili hodně podivný úkaz na obloze. Má tohle racionální vysvětlení?

Podivný úkaz na obloze, který natočil neznámý autor na Floridě, viděly tisíce lidí. "UFO" bylo také hlášeno několikrát na policii. Video vzniklo na podzim minulého roku a dnes už víme, jaké má tahle záhada vysvětlení.

Bohužel, všichni nadšenci do mimozemské civilizace a ufologové mohou zase schovat své šampaňské, žádné vítězství je totiž nečeká. Podivný letící útvar na obloze, který vystrašil obyvatele Floridy, má totiž své logické vysvětlení.

Nejednalo se o UFO, ale o raketu startující z mysu Canaveral, která kolem sebe zanechávala kondenzační stopu. Ta se dá popsat jako umělý oblak vznikající za letadlem nebo raketou v horních vrstvách troposféry nebo spodních vrstvách stratosféry. S jevem kondenzačních stop v letectví se setkáváme už od počátku létání, pravdou je, že kondenzační stopa od rakety není k vidění tak často, proto jí lidé připisovali vesmírný původ.

Související články

Další články