Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Na filmaře přijela policie a další zajímavosti o snímku Pojedeme k moři, které jste netušili

Zdroj: csfd
+ Další fotografie
fakta
Snímek Pojedeme k moři pojednává o jedenáctiletém Tomášovi se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné. I tento pouze 5 let starý snímek a režisérský debut Jiřího Mádla skrývá svá tajemství.

Co ve filmu Pojedeme k moři Tomáš díky své kameře společně s Harisem odhalí? Například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo. Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. Tajemství ovšem neskrývají jen objekty zájmu kamery, ale i film samotný.

  • Při natáčení nočních scén na sídlišti byla na filmaře několikrát zavolána policie.
  • Představitel Tomáše není v herectví úplný nováček. Hraje v Městském Divadle v Brně.
  • Herec Miroslav Táborský, který hraje taxikáře, si opravdu kvůli filmu dělal taxikářskou licenci. Proto když jedou Tomáš a Haris v jeho autě, tak můžete na straně spolujezdce zahlédnout fotku s jeho pravým jménem.
  • Scény na základní školy se natáčely ve škole, do které chodil režisér Jiří Mádl
  • Jaroslava Pokorná musela na příkaz režiséra nosit paruku. Prý vypadala na roli babičky příliš zachovale.
  • Jiři Mádl a asistent režie Miro Mráz vybírali hlavní postavu z přibližně 500 dětí a konkurzy probíhalo okolo půl roku. Dle Mádlových slov se hledání nakonec vyplatilo.

Související články

Další články