Tento ročník open air festivalu Masters of Rock doprovází jeden problém za druhým. Policie je nucena řešit krádeže, vloupání do domu, který je v těsné blízkosti festivalového areálu, ale také střelbu.

"Střelba se ozvala před hlavním vchodem do areálu. Nikdo nebyl zraněn. Střílející muž skončil v rukou policistů a následně v policejní cele k vystřízlivění. Případ nyní šetří kriminalisté,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Javoříková pro server Novinky.cz.

Javoříková zároveň dodává, že problémy se vyskytly již během prvního festivalového dne, kdy musela policie řešit vloupání do stanu. „Do desítky stanů vnikl v době, kdy fanoušci tvrdé muziky ještě spali dosud neznámý pachatel. Lidem odcizil mobilní telefony a peněženky s doklady a finanční hotovostí. Celková škoda odcizením se dosud vyšplhala na bezmála osmdesát tisíc korun.“

Policie je na festivalu v nepřetržité pohotovosti, a to jak ve dne, tak i v noci. Používá čtyřkolky a v noci také dalekohled s nočním viděním. Snaží se minimalizovat šanci k tomu, aby výtržníci a zloději páchali trestné činy.