Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Na eXtra.cz jsme VYŘEŠILI UPRCHLICKOU KRIZI ZA 1 HODINU! Máš odvahu sdílet tento text? Nebo jsi politik a bojíš se o flek?

Tohle asi nechceme, že? Umíme tomu čelit? Ano, umíme.
Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie
Vyřešit uprchlickou krizi je poměrně jednoduché a docela levné. Krok za krokem si povíme, jak to udělat tak, aby všichni byli spokojení. A pak si také na rovinu řekneme, proč to nikdo zodpovědný nebude chtít udělat. Kolem uprchlíků se totiž točí miliardový byznys a někdo o něj nebude chtít přijít.

Je možné řešit krizi kolem uprchlíků tak, aby všichni byli spokojení, Evropa ukázala lidství a ještě se ušetřily obrovské peníze? Ano, jde to. Povíme si to krok za krokem. Dočtěte až do konce, a pokud budete souhlasit, tak sdílejte tento článek. Jinak pište do diskuze, co si o tomto textu myslíte.

Vyjdeme ze základního předpokladu. Příliv uprchlíků neskončí, naopak bude čím dál tím vyšší. Druhým základním bodem je to, že uprchlíky rozhodně nebudeme střílet, protože jsou to lidé, kteří potřebují naši pomoc. A my pomůžeme.

Třetím výchozím bodem je, že podáme pomocnou ruku, ale nebudeme za idioty a ochráníme tradiční hodnoty, na kterých Evropa stojí.

Kudy uprchlíci do Evropy pronikají? Nejvíce lidí přichází z Blízkého východu a severu Afriky. Do Evropy se dostávají přes Turecko, Francii, Itálii, Španělsko a Řecko. Ohniskem emigrační vlny se stávají oba břehy Středozemního moře. Největší fičák zažívá momentálně Itálie, Francie a Řecko.

Řecko má kromě uprchlíků ještě jeden problém – obrovské zadlužení. Reálně hrozí, že Řecko bude muset opustit Evropskou unii. Jak Řecko splatí obří dluh? Už dříve se objevil názor, že by mohlo prodat některé ostrovy.

Řecko tedy prodá (nebo třeba na 100 let zastaví) dva ostrovy. Komu? Třeba OSN. Pokud je Řecko nebude chtít prodat, budou ve Středozemním moři dva ostrovy vybudovány uměle. Jde to v Dubaji nebo v Číně, proč by to nešlo v EU?

Jeden ostrov bude pro muslimy, druhý ostrov bude pro křesťany, budhisty, animisty a vyznavače dalších náboženských systémů.

Tyto ostrovy nebudou žádným koncentrákem. Naopak zde OSN či EU vybuduje školy, nemocnice, ubytovací komplexy. O uprchlíky zde bude dokonale postaráno. Kdo zde bude pracovat? Učitelé, lékaři, humanitární pracovníci se sem jen pohrnou, protože za tuto práci budou vysoké mzdy.

Jak dlouho zde uprchlíci budou? Rozhodně ne na doživotí. Při příchodu na ostrov vyplní dotazník, do které země chtějí jít, co je tou cílovou zemí. Bude to Francie? Nebo Švédsko? Uprchlík to vyplní a začne se připravovat na život v této zemi. Bude se učit jazyk, bude poznávat specifika dané kultury, bude si dělat rekvalifikační kurzy na své budoucí povolání. Zůstanou zachovány maximální kvóty pro jednotlivé země. Asi cítíme, že kdyby se najednou milion lidí rozhodlo třeba pro Vatikán, tak je to průšvih.

Po roce (nebo 6 měsících) přijde test. Kdo tímto testem projde, půjde do cílové země, která na něj bude čekat. Ten člověk bude umět jazyk, bude připraven na budoucí život. Pokud testem neprojde, zůstane další tři měsíce na ostrově, než bude mít možnost nápravy. Kdo test neudělá třeba 10×, bude vrácen zpět do země, odkud na svou cestu vyrazil.

Když za komunismu lidé emigrovali na Západ, setrvali v táboře Červeného kříže. Třeba nekonečné tři měsíce. Když přišli třeba do USA nebo do Kanady, nedostali nic zadarmo. Nikdo na tyto lidi nečekal s otevřenou náručí. Museli si všechno zasloužit, učit se jazyk, dělat si rekvalifikační kurzy. Lékaři či docenti začínali v nové zemi od nuly. Státy, které tehdy emigranty ze socialistických zemí přijímaly, se nechovaly jako naivní idioti. Tyto země se nechovaly tak, jak to předvádí současné vedení Evropy.

Ano, dejme těm lidem šanci. Jsme humanisté, Evropa stojí na křesťanských základech, ale nebuďme za přizdisráče a voly.

Kolik to bude stát? Ano, bude to stát obrovské peníze. Ale vytvoří to také řadu pracovních příležitostí. A bude to stát méně, než kolik se nyní pumpuje do Řecka anebo kolik se pumpuje do sociálních programů, které se starají na Západě o negramotné nelegální uprchlíky.

Jedinou cestou do Evropy budou tyto ostrovy. Kdo se jim bude chtít vyhnout, bude odlifrován zpět. Podejme jim ruku, ale nenechme si ji urvat i s ramenem. Svoboda není zadarmo. Svoboda je spojená se zodpovědností. Kdo se chce mít lépe, musí si to zasloužit, musí pro to něco udělat.

Je jasné, že nápad by se musel dotáhnout do detailů. Že by bylo potřeba ho ještě výrazně propracovat. Ale ono to nebude potřeba. Ono se to nikdy realizovat nebude. A teď si povíme, proč ti opravdu mocní tento návrh smetou ze stolu. Je to sice dokonalé řešení, ale…

Nelegální imigrace je totiž obrovský byznys. Podobně jako obchod s drogami, bílým masem nebo zbraněmi. Chudáci uprchlíci za cestu do Evropy platí obrovské peníze. Hovoří se o tom, že převaděčům platí i 100 000 Kč za osobu. Tolik třeba dává inteligence ze Sýrie, která prchá před válkou. Afričané zase často jedou našlapaní někde v podpalubí jako dobytek, je to různé. Platí ale každý.

Někdo z nelegální emigrace má hodně velké peníze a nebude se jich chtít vzdát. Na těch chudácích se hodně dobře vydělává. Pokud Evropa padne, pak ji nerozloží emigrační vlna. Rozloží ji vlastní přizdisráčství a korupce.

Evropa nemá koule tvrdě zakročit proti převaděčům. Je převaděčství nelegální? Je. Patří kapitáni těchto lodí za mříže? Patří. Budeme převaděčské lodě zabavovat? Musíme. A pak je třeba roztavme na ocelová ořezávátka pro prvňáčky.

Přesně takhle od roku 2013 jedná Austrálie. Premiér Tony Abbott důsledně dodržuje princip Stop the boats. Austrálie aktivně chrání své hranice. Lodě s uprchlíky jsou vraceny. Víte, kolik lodí s nelegálními imigranty připlulo letos k australským břehům? Ani jedna.

Řešení existují. Leží na stole. Vidí to obyčejní lidé, vidíme to třeba i v naší redakci. Portál eXtra.cz bude psát pravdu takovou, jaká je. I když bude hodně bolavá. Takže ještě jednou, těm lidem umíme pomoci, ale nebuďme jako Evropané za blbce.

Souhlasíš? Sdílej. Nesouhlasíš a máš lepší řešení? Tak to napiš do diskuze anebo na redakce@extra.cz.

Autorem textu je religionista a nový šéfredaktor Josef Šťastna.

Související články

Další články